W celu stworzenia bardziej przyjaznej, zielonej przestrzeni dla mieszkańców, wzdłuż ulicy Armii Krajowej w Żarowie posadzono czternaście nowych drzew.

– Od skrzyżowania ul. Armii Krajowej z ul. Wojska Polskiego aż do „Nefrytu” posadziliśmy 14 szt grabów. To kolejny krok w kierunku tworzenia przyjaźniejszej, zielonej przestrzeni dla nas wszystkich. Zieleń w mieście to nie tylko estetyka – to lepsze powietrze, cień w upalne dni i bardziej komfortowa codzienność. Dlatego nie zwalniamy tempa i planujemy kolejne nasadzenia drzew w przestrzeni miejskiej. Dziękuję wszystkim, którzy wspierają tę zieloną transformację Żarowa – mówi burmistrz Przemysław Sikora.
– Staramy się, aby zieleni przybywało w każdej części miasta równomiernie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest zieleń, dająca oddech i cień, dlatego nie przerywamy naszych działań i zapowiadamy kolejne. Drzewa zostały już posadzone na niektórych odcinkach, w następnych dniach zostaną obsadzone kolejne nasadzenia – dodaje Magdalena Pawlik z Urzędu Miejskiego w Żarowie.
/UM Żarów, opr. mn/








![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)
![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)