Najbliższe noce będą bardzo zimne. IMGW zapowiada spadki temperatur przy gruncie do nawet -14ºC.

Ostatnie dni kalendarzowej zimy upłynął pod znakiem arktycznego chłodu. Do 19 marca synoptycy dla powiatu świdnickiego wydali ostrzeżenie przed przymrozkami.
– Prognozowany jest nocami spadek temperatury powietrza od -6°C do -3°C, przy gruncie do około -7°C, tylko w nocy z poniedziałku na wtorek od -11°C do -6°C, przy gruncie do około -14°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 2°C do 6°C – zapowiada IMGW. Dodatkowo w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Nad ranem 17 marca może być bardzo ślisko.
/red./
fot. Mariusz Ordyniec/archiwum








![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)