IV Memoriał im. Ryszarda Dudkowskiego – Turniej Tenisa Stołowego w kategorii open w Makowicach przeszedł do historii. Na zaproszenie klubu sportowego Płomień Makowice i Tenis Stołowy gminy Świdnica, Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy, sołectwa Makowice oraz Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy w minioną sobotę w świetlicy w Makowicach pasjonaci, amatorzy oraz zawodowi gracze wzięli udział w turnieju tenisa stołowego. Imprezę poprowadził i sędziował tradycyjnie Leszek Noworól.

W trakcie zawodów delegacja złożona z Tadeusza Szarwaryna zastępcy wójta gminy Świdnica, Daniela Wieczorka wiceprzewodniczącego Rady Gminy Świdnica, Alicji Masłyk zastępcy dyrektora GOKSiR w Świdnicy, Michała Studnickiego prezesa LKS STS Płomień Makowice zapaliła symboliczny znicz przy grobie Ryszarda Dudkowskiego.
Ryszard Dudkowski był wieloletnim prezesem Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy oraz wiceprezesem Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu. Pełnił także funkcje wiceprezesa Gminnego LKS Świdnica i nauczyciela, wychowawcy i kierownika internatu Zespołu Placówek Specjalnych w Bystrzycy Górnej. Otrzymał tytuł Zasłużonego dla Gminy Świdnica. Sport był jego wielką pasją, którą z powodzeniem krzewił wśród młodzieży i nie tylko.
Turniej przyniósł wiele sportowych emocji. Zawodnicy z zaangażowaniem i dumą czcili pamięć Ryszarda Dudkowskiego, podejmując się rywalizacji z klasą i na najwyższym poziomie.
W kategorii kobiet na podium stanęły:
- Wioletta Zalewska;
 - Julia Zalewska;
 - Sylwia Nowakowska,
 
a kategorii open:
- Wioletta Zalewska;
 - Mirosław Stodolica;
 - Paweł Lisiecki.
 
Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przed organizatorów. Każdy uczestnik poczęstowany został pysznym bigosem, przygotowanym przez sołeckie gospodynie.
/Źródło i zdjęcia UG Świdnica, publikacja bezpłatna/
                
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            


![Pożar w strzegomskiej słodowni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar-slodownia-1-100x75.jpg)
![Tragedia na krajowej piątce. Nie żyją dwie kobiety [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/potracenie-dk-5-3-100x75.jpg)

![Policjanci w mieszkaniu znaleźli zapasy niedozwolonych środków [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-321860-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/ul.-Spoldzielcza-1-100x75.jpg)

![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)