Zakończyły się zmagania w finałowych rozgrywkach wojewódzkich juniorek młodszych w całym kraju i mamy już podział na grupy w 1/8 finału Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Zawodniczki Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica po wywalczeniu wicemistrzostwa Dolnego Śląska, zapewniły sobie prawo gry dalej i ich kolejnym przystankiem będzie Opole!

Polonistki udadzą się do Opola i w dniach 28 lutego – 2 marca powalczą o awans do 1/4 finału Mistrzostw Polski. Przepustkę wywalczą dwie najlepsze ekipy.
Skład turnieju w Opolu:
1. Eco Uni Opole (mistrz województwa opolskiego)
2. MKS Polonia Świdnica (wicemistrz województwa dolnośląskiego)
3. Dargfil Tomaszów Mazowiecki (3. miejsce w województwie łódzkim)
4. BKS Stal Bielsko-Biała (4. miejsce w województwie śląskim)
– Teraz mamy czas na chwilę wytchnienia po bardzo intensywnym czasie zgrupowania zimowego i turnieju finałowego Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych, po czym ruszamy do przygotowań do pierwszej fazy Mistrzostw Polski. Wcześniej, bo już dziś do gry wrócą nasze młodziczki, które w Lubinie zagrają w ramach Dolnośląskiej I Ligi Młodziczek. Nasze dziewczyny zmierzą się z Watahą Lubin i #Volley I Wrocław – informuje świdnicki klub.
/MDvR/
![Załatwili sprawę w 7 minut [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/CSC_1239-238x178.jpg)


![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)



![Najciemniej pod… kamerą? Nad zalewem trwa walka z wiatrakami [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-5-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)