Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie informacyjne, zorganizowane przy udziale lokalnego samorządu i urzędu marszałkowskiego w Świdnicy. 27 lutego przedsiębiorcy mogli uzyskać informacje o wsparciu z budżetu unijnego na lata 2021-2027 oraz innych instrumentach finansowych, wspomagających rozwój firmy.

Spotkanie zostało zorganizowane w sali narad Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Mam nadzieję, że dowiemy się konkretów, a nie ogólnikowych informacji, które znamy z prasy, telewizji, internetu. Konkrety dla naszej gminy, dla naszych przedsiębiorców, jakiego wsparcia możemy się spodziewać. Dotychczas nigdy nie byłem na podobnym spotkaniu – mówił przed rozpoczęciem Rafał Walendowski z Rawa Świdnica.
– Oczekuję wsparcia urzędu miasta, urzędu marszałkowskiego, wskazania, z jakich środków każda lokalna firma mogłaby skorzystać. Doradztwo jest nam potrzebne – podkreśla Agnieszka Iwaszyńska, prezeska zarządu firmy Marconi.
– Chcieliśmy jako Urząd Marszałkowski przybliżyć państwu sposób pozyskiwania środków, bo jest to bardzo ważne dla nas to, że ten sojusz samorządu, biznesu i nauki buduje rozwój gospodarczy. To dzięki państwu ten sukces gospodarczy na Dolnym Śląsku jest taki duży – podkreślał Bartłomiej Kubicz, dyrektor departamentu gospodarki i promocji UMWD.
Uczestnicy wysłuchali krótkich prezentacji, mogli również skorzystać z indywidualnych porad. Udział w wydarzeniu weźmie grupa specjalistów z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej, Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W spotkaniu ze względu na nadzwyczajna sesję sejmiku dolnośląskiego nie uczestniczył marszałek Paweł Gancarz.
/red./
fot. Mariusz Ordyniec
![Pejzaże malowane emocjami. Nowa wystawa Franciszka Jowika już otwarta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Franciszek-Jowik-wystawa-Pejzaz-niebanalny-2026.02.06-24-238x178.jpg)
![Rusztowania pną się w górę. Zabytkowy budynek przedszkola przechodzi remont [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/miejskie-przedszkola-w-remoncie-2026.02.04-2-238x178.jpg)


![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)
![Nowy radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/nowy-radiowoz-WRD-2026.02.04-1-100x75.jpg)

![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)