Strona główna Artykuł sponsorowany Kiedy warto skorzystać z diagnostyki i ewentualnej regeneracji wtryskiwaczy?

Kiedy warto skorzystać z diagnostyki i ewentualnej regeneracji wtryskiwaczy?

0

Regeneracja wtryskiwaczy pozwala w skuteczny sposób na przywrócenie ich sprawności spełniającej warunki producenta, gdy wskutek eksploatacji lub nieodpowiedniej jakości tankowanego paliwa ich wydajność znacząco spadła.

fot. nadesłana

Jeśli zależy nam na przedłużeniu ich żywotności i poprawie parametrów pracy, warto skonsultować się z fachowcem, który oceni ich stan i wskaże możliwości ich naprawy. Dzięki temu można uniknąć konieczności zakupu nowych części.

A jak wiemy nowe wtryskiwacze są dość kosztownym zakupem. Aby jednak naprawa wtryskiwaczy przyniosła oczekiwane rezultaty, musi być przeprowadzona w sposób profesjonalny, przy użyciu specjalistycznych urządzeń i przede wszystkim przez doświadczony personel. Z uwagi na powyższe warto powierzyć regenerację doświadczonemu warsztatowi, który specjalizuje się w naprawie wtryskiwaczy oraz pomp wtryskowych do pojazdów z silnikiem diesla.

Jednym z serwisów zajmujących się profesjonalną regeneracją wtryskiwaczy jest firma MokCed Service. Oferuje ona fachową naprawę wtryskiwaczy oraz dwuletnią gwarancję na naprawione wtryski. Cały proces mieści się zwykle w dwa dni robocze.

Dodatkową zaletą jest możliwość skorzystania z usługi z dowolnej części kraju ( również w Świdnicy lub pobliskim Wałbrzychu ). Wystarczy wymontować wtryskiwacze, odpowiednio je zabezpieczyć i przekazać kurierowi. Kiedy wtryskiwacze trafią do firmy, są poddawane sprawdzeniu i określany jest zakres i koszty naprawy.

Takie informacje są przekazywane klientowi, który może zaakceptować warunki naprawy lub nie. Naprawa nie jest obowiązkowa. Po zakończonej ewentualnej regeneracji naprawione wtryskiwacze są odsyłane pod wskazany adres, co stanowi wygodne rozwiązanie dla klientów z różnych części kraju.

fot. nadesłana, źródło: strona MokCed

Symptomy, które wskazują, kiedy jest potrzebna regeneracja wtryskiwaczy ?

Regeneracja wtryskiwaczy jest konieczna, jeżeli pojawią się nam następujące objawy:

  • Trudności z odpaleniem pojazdu
  • Silnik gaśnie na biegu jałowym oraz jego nierówna praca
  • Szarpanie podczas jazdy
  • Zmieniające się obroty bez przyczyny
  • Spadek mocy
  • Nieprawidłowe odgłosy mechaniczne spod maski

Kiedy wystąpią takie objawy, musimy dokonać diagnostyki, która pokaże nam jaki jest stopień zużycia wtrysków oraz nakieruje nas na źródło awarii. Jest to niezbędna procedura aby zdefiniować problem.

Następnym krokiem jest czyszczenie oraz wymiana zużytych elementów, którymi są najczęściej zaworki ( około 70% awarii ) lub rozpylacze. Te czynności pozwolą na prawidłowe funkcjonowanie wtryskiwaczy. Nie możemy zignorować objawów nieprawidłowego działania wtryskiwaczy. Musimy czym prędzej poddać je naprawie, z tego względu, że dalsze używanie ich może doprowadzić do poważniejszych awarii, które nadszarpną nasz portfel.

Regeneracja czy wymiana na nowe – o to jest pytanie?

W tym miejscu musimy odpowiedzieć na pytanie co się bardziej opłaca, Regeneracja, czy wymiana na nowe?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy poznać koszty.

Jeden nowy wtryskiwacz to koszt około 1,5-4 tysięcy złotych. Musimy wziąć pod uwagę to, że każdy cylinder potrzebuje osobnego wtryskiwacza co za tym idzie naprawa całości na pewno nie będzie należeć do najtańszych wydatków.

Porównując regeneracje wtryskiwaczy te koszty są nawet o 4x niższe niż zakup nowego. Zazwyczaj wystarczy sama regeneracja, a naprawione wtryskiwacze będą równie trwałe jak te nowe.

Czy jazda z uszkodzonymi wtryskiwaczami warta jest ryzyka?

Jeżeli zdecydujemy się na jazdę z uszkodzonymi wtryskiwaczami narazimy nasz samochód na szkody. Spowoduje to jego unieruchomienie oraz pociągnie za tym duże koszty serwisowe, jeżeli zlekceważymy pierwsze symptomy.

Dlaczego tak się dzieje?

Przebieg awarii zaczyna się od tego, że najpierw odczujemy dyskomfort w jeździe, ciągle będzie gasł silnik, nie będziemy mogli go również odpalić oraz odczujemy szarpanie, spadek mocy.

Takie uszkodzone wtryski spowodują zatarcie turbosprężarki, a w najgorszym wypadku wypalenie tłoków w silniku.
Również olej może stracić swoje wartości zabezpieczające, ponieważ paliwo może się wydostawać z lejących wtrysków.

Taki schemat spowoduje uszkodzenia mechaniczne wtryskiwaczy, a co za tym idzie konieczny będzie zakup nowych, które są o wiele droższe, tak jak wskazuje porównanie powyżej w artykule.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZabawa na łyżwach w szczytnym celu. Charytatywna ślizgawka dla podopiecznych schroniska już wkrótce
Następny artykułStrażacy ćwiczą na zamarzniętych akwenach. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa [FOTO]