Bezgotówkowe Kino Objazdowe po raz trzeci rusza w Polskę i odwiedzi także Świebodzice. Na swojej filmowej trasie prezentować będzie takie premiery jak „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”, „Dalej jazda” oraz „Sonic 3. Szybki jak błyskawica”. Już w środę, 22 stycznia będzie można je obejrzeć w świebodzickim ośrodku kultury.
Bezgotówkowe Kino Objazdowe, którego partnerem strategicznym jest Fundacja Polska Bezgotówkowa, rozpoczyna III edycję projektu nagrodzonego w konkursie Europejskich Nagród Promocji Przedsiębiorczości. Akcja dociera do przedsiębiorców oraz mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma kina. Z myślą o właścicielach małych biznesów przygotowano mobilne biuro Fundacji. Można w nim uzyskać szczegółowe informacje na temat płatności cyfrowych oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla małych firm realizuje obecnie Fundacja.
– Naszym celem jest rozwój bezpiecznych i efektywnych płatności cyfrowych w Polsce. Główny nacisk kładziemy na wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu ich biznesów. Pomagamy zrozumieć im, że oferowanie wysokiej jakości usług wraz z zapewnieniem klientom wyboru formy płatności decyduje o przewadze konkurencyjnej. Dzisiejszy świat wymaga od przedsiębiorców wielokanałowości: obecności nie tylko w sklepie fizycznym, ale też w internecie, dlatego w tym roku uruchomiliśmy program dla sklepów online. Będziemy pokrywać koszty wprowadzenia bramki do płatności oraz finansować koszty obsługi płatności sklepu. Wierzymy, że i w tym obszarze możemy wiele osiągnąć, odkrywając przed polskimi firmami potencjał płynący z cyfryzacji i możliwości rozwoju transgranicznego. Gorąco zachęcam przedsiębiorców do odwiedzenia naszego mobilnego biura i skorzystania z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów, którzy opowiedzą więcej na temat korzyści płynących z wdrożenia cyfrowych form płatności – komentuje Joanna Erdman, prezeska zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.
Podczas III edycji projektu przed ośrodkami kultury w każdej odwiedzanej miejscowości pojawi się nowoczesny kamper, a w nim mobilne biuro Fundacji i jej partnerów. Przedsiębiorcy, a także przedstawiciele jednostek samorządowych (np.: szkoły, przedszkola, biblioteki, urzędy) będą mogli na miejscu skorzystać ze wsparcia Programu Polska Bezgotówkowa. Dodatkowo, osoby, które odwiedzą mobilne biuro i zostawią wizytówkę, otrzymają voucher na bezpłatny popcorn. Więcej informacji na www.filmowobezgotowkowo.pl/dla_firm.
Filmowa trasa i wyjątkowy repertuar
Na filmowej mapie Bezgotówkowego Kina Objazdowego znalazły się: Głogów Małopolski, Staszów, Lędziny, Namysłów, Kowary, następnie 22 stycznia Świebodzice, potem Mirsk, Lubawka, Pilawa, Raciąż, Dzierzgoń, Prabuty, Malbork, Czarne, Debrzno i Pelplin. Mieszkańcy tych miejscowości będą mogli obejrzeć najnowsze premiery kinowe.
Główna propozycja w repertuarze to kolejna część serii „Akademia Pana Kleksa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. „Kleks i wynalazek Filipa Golarza” to wyjątkowa podróż do świata wyobraźni, gdzie każde zdobyte doświadczenie i umiejętność mogą stanowić broń w walce z nadchodzącym złem. Pierwsza część „Akademii Pana Kleksa” w nowej odsłonie okazała się rekordowym kinowym sukcesem – w Polsce obejrzało ją ponad 2,9 miliona widzów, a dzięki dystrybucji streamingowej trafiła do ponad 190 krajów i kilkudziesięciu grup językowych na całym świecie. W drugiej części losy Akademii Pana Kleksa i jego uczniów stają się jeszcze bardziej skomplikowane. Profesor Kleks opuszcza magiczny świat, by zmierzyć się z rzeczywistością, a jego miejsce w Akademii zajmuje wierny ptak Mateusz. W filmie obok Tomasza Kota, Antoniny Litwiniak, Piotra Fronczewskiego i Janusza Chabiora pojawia się Monika Brodka w roli robotycznej dziewczyny oraz Katarzyna Nosowska jako wiedźma.
Kolejna pozycja w repertuarze to pełna zabawnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia „Dalej jazda” – pełna humoru i wzruszeń historia rodziny, za którą czasem trudno nadążyć, ale bardzo łatwo ją pokochać. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy seniorzy – Ela i Józiek (Marian Opania i Małgorzata Rożniatowska) – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż przez Polskę. Przygotowania do szalonej eskapady wspiera wnuczka Justyna (Julia Wieniawa), która niebawem urodzi ich prawnuka oraz zgryźliwy sąsiad Antoni Kryska (Wiktor Zborowski).
Z myślą o młodych widzach na ekrany powraca „Sonic 3. Szybki jak błyskawica”. To przygodowa komedia z elementami animacji z Jimem Carreyem w podwójnej roli oraz przebojowym, znanym na całym świecie bohaterem kultowej gry komputerowej. Sonic powraca na duży ekran w nowej, najbardziej ekscytującej przygodzie.
Więcej informacji na: https://filmowobezgotowkowo.pl/trasa_kina/szczegoly/764
Niespodzianki i rabaty
Dla wszystkich fanów kina i widzów, którzy dokonają płatności na stronie internetowej www.filmowobezgotowkowo.pl lub kartą, telefonem czy za pomocą zegarka w kasie kina oraz w barku kinowym, przewidziano 10% zniżkę na bilety i zestawy kinowe. Organizatorzy proponują również rabaty dla grup zorganizowanych oraz niższe ceny dla studentów i seniorów.
Edukacja w kinie
Fundacja Polska Bezgotówkowa prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne z zakresu promocji innowacji finansowych, zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach projektu, wszyscy widzowie kina będą mogli zapoznać się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi. Przed każdym seansem dla przedszkoli i szkół emitowane będą krótkie filmiki edukacyjne z zakresu nauki o finansach i podstawach przedsiębiorczości.
Do wakacji, w ramach III edycji projektu, Fundacja planuje odwiedzić ponad 50 miejscowości w całym kraju, dostarczając mieszkańcom wiedzę na temat finansów cyfrowych i płatności bezgotówkowych wraz
z kulturą na najwyższym poziomie.
Ceny biletów: normalne 20 zł, ulgowe 18 zł, grupowe 16 zł
Bilety do kupienia na www.FilmowoBezgotowkowo.pl
Polub na Facebooku @FilmowoBezgotowkowo
Więcej informacji o Fundacji na: www.PolskaBezgotowkowa.pl
Organizator: Outdoor Cinema
Partner strategiczny: Fundacja Polska Bezgotówkowa
/Artykuł sponsorowany/