Dobrze dobrany materac zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa i gwarantuje komfortowy sen. Obecnie rynek materacy obfituje w różnego rodzaju produkty. Prym wiodą jednak materace piankowe, które stanowią jeden z ulubionych wyborów konsumentów. Pianka jednak piance nierówna, a każdy z piankowych komponentów oferuje inne właściwości. Co warto wiedzieć o materacach piankowych? Który najlepiej kupić?
Jaki materac wybrać dla zdrowego snu?
Nie da się ukryć, że coraz więcej osób ma świadomość, że zdrowy sen jest niezwykle dla nas ważny. Z tego względu konsumenci poważnie podchodzą do tematu zakupu materaca i starają się znaleźć model o najlepszych właściwościach. Dużą popularnością cieszą się obecnie materace piankowe, które stały się atrakcyjną alternatywą dla starych, tradycyjnych materacy bonellowych.
Wiele osób obok modeli piankowych wyróżnia materace lateksowe jako osobny rodzaj produktu. Jest to błędne myślenie, gdyż materac lateksowy jest jednym z rodzajów materaca piankowego. Pianka lateksowa posiada jednak pewne szczególne właściwości, które z pewnością warto poznać!
Materace piankowe – co należy o nich wiedzieć
Wybór materaca nie jest rzeczą łatwą. Zanim go dokonamy, warto zapoznać się z charakterystyką poszczególnych pianek. Każdy bowiem komponent ma do zaoferowania swoje unikalne właściwości, które powinny zostać “dopasowane” do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.
Do podstawowych rodzajów pianek zaliczyć można piankę poliuretanową. Daje ona komfortowe podparcie dla kręgosłupa w czasie snu i jest przewiewna. Materac piankowy poliuretanowy to z pewnością dobra opcja dla osób szukających możliwie najlepszej relacji jakości do ceny. Nie należy jednak do najtrwalszych, więc jeśli myślisz o materacu w dłuższej perspektywie, to warto poszukać trwalszego modelu.
W naszej opinii lepiej wybrać materac wysokoelastyczny. Pianka wysokoelastyczna dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając optymalne podparcie kręgosłupa. Materace te mają doskonałą cyrkulację powietrza i są niezwykle wytrzymałe. Z tego względu model wysokoelastyczny to odpowiedni materac dla osób o wyższej masie ciała.
Jednym z ciekawszych komponentów jest pianka termoelastyczna. Posiada ona właściwości ortopedyczne i będzie świetna w przypadku osób cierpiących na bóle kręgosłupa. Materac termoelastyczny dopasowuje się do budowy ciała zarówno pod wpływem nacisku, jak i jego temperatury, zapewniając doskonałą stabilizację kręgosłupa wysoki komfort snu. Modele z pianki termoelastycznej mają jeszcze jedną właściwość – pozwalają rozluźnić napięte mięśnie.
Materace lateksowe – czym się wyróżniają?
Co zatem wyróżnia modele z pianki lateksowej? Jedną z najsłynniejszych cech materacy lateksowych są ich właściwości antyalergiczne i właściwości antybakteryjne. Wysoka higieniczność i przewiewność materaca lateksowego czyni z niego model idealny dla alergików. Ponadto materace lateksowe są niezwykle elastyczne. Posiadają one wysoką elastyczność punktową – oznacza to, że perfekcyjnie dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając wysoki komfort wypoczynku w trakcie snu. Ze względu na wysoką elastyczność punktową, model lateksowy to także doskonały wybór dla osób śpiących w parach.
Ile kosztuje materac lateksowy?
Ile kosztują wysokiej jakości materace? Rynek materacy jest w tej chwili ogromnie zróżnicowany, co daje możliwość znalezienia dobrego materaca “na każdą kieszeń”. Jednakże niektóre modele, ze względu na zastosowane w nich komponenty, będą droższe od reszty. Takimi materiałami są niestety modele lateksowe. W przypadku materacy lateksowych, ceny wahać się mogą od kilkuset złotych (za mniejsze modele jednoosobowe) do nawet kilku tysięcy złotych (za materace do łóżek małżeńskich).
A gdzie kupić materac, aby nie przepłacić i móc jednocześnie cieszyć się produktem najwyższej jakości? Warto sprawdzić ofertę internetowych dostawców. Sprzedaż online w sklepie Materace Dla Ciebie prowadzi m.in. jeden z największych polskich producentów materacy. W ofercie sklepu znaleźć można nie tylko nowoczesne modele materacy i atrakcyjne ceny. Każdy klient może liczyć na fachową asystę konsultanta, który pomoże mu wybrać rodzaj, wielkość i twardość materaca.
/Artykuł sponsorowany/