Strona główna Sport Piłka ręczna Tym razem w każdym ze starć lepsi okazywali się rywale

Tym razem w każdym ze starć lepsi okazywali się rywale

0

W sobotę i niedzielę o punkty walczyli juniorzy młodsi i młodzicy z kategorii U13/U12 Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Była dobra gra i duże emocje, ale tym razem ze zwycięstw cieszyli się przeciwnicy.

DOLNOŚLĄSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

W meczu na szczycie tabeli ŚKPR I Świdnica (trener Bartosz Kubicki) musiał uznać wyższość Siódemki Miedzi Huras Legnica, dla której była to siódma wygrana w siódmym meczu. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na początku prowadzili świdniczanie, potem na kilka bramek odskoczyli goście. W 21. minucie na tablicy był remis 12:12. Do przerwy trzy bramki więcej mieli na swoim koncie rywale (14:17). Po kwadransie drugiej części ŚKPR zbliżył się na 21:23, ale w końcówce skuteczniej zagrała Miedź i zwyciężyła 35:28.

ŚKPR I Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 28:35 (14:17)

ŚKPR I: Anioł, Jamroży – Wróbel 8, Marek 6, Mitek 4, Kozłowski 3, Mitszak 3, Lipek 2, Tarnowski 2, D. Błaszczyk, Suchecki, Choiński

Nie powiodło się też „dwójce” trenera Wojciecha Jabłońskiego. Świdniczanie przegrali we własnej hali z Chrobrym Głogów 23:30 (13:16). Nasz zespół źle wszedł w mecz i po ośmiu minutach przegrywał 1:6. Potem gra była wyrównana, ale strat nie udało się odrobić.

ŚKPR II Świdnica – Chrobry II Głogów 23:30 (13:16)

ŚKPR II: Świder, Mazurkiewicz, Wasilewicz – Litwińczuk 6, Stadnik 6, Zając 5, J. Kocjan 4, Hałdaś 1, Wójcik 1, Łysoń, Sajdera

DOLNOŚLĄSKA LIGA MŁODZIKÓW U13/U12

Pierwszy ligowy turniej rozegrała młoda drużyna trenera Wojciecha Jabłońskiego. Świdniczanie zagrali w Głogowie, gdzie stoczyli dwa bardzo zacięte mecze: z gospodarzami i SPR Purina Kąty Wrocławskie. Losy obu spotkań ważyły się do ostatnich sekund. Szare Wilczki walczyły jak prawdziwe wilki i chociaż tym razem minimalnie lepsi okazali się przeciwnicy, to z pewnością w kolejnych turniejach doczekają się zwycięstw!

Chrobry Głogów – ŚKPR I Świdnica 23:21 (13:12)

ŚKPR I: F. Pawlak – Brygier 8, Konas 4, T. Wiśniewski 3, Krynicki 2, F. Miedziński 2, Tatko 1, Morawski 1, Mytych, Hupało

GOKiS Purina Kąty Wrocławskie – ŚKPR I Świdnica 21:20 (11:7)

ŚKPR I: F. Pawlak – Brygier 5, T. Wiśniewski 5, Tatko 4, Konas 3, Krynicki 1, Hupało 1, F. Miedziński 1, Mytych, Morawski