317 koni na starcie, 14 konkursów, w tym Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Dolnego Śląska w jeździeckim triatlonie i Europejski Turniej Młodzieżowy oraz medaliści olimpijscy w obsadzie – w czwartek rusza dziesiąta edycja zawodów Strzegom October Festival w Morawie.

Będzie to ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w konkurencji WKKW w Polsce i zamkniecie sezonu sportowego w Ośrodku Jeździeckim w Morawie. Na konkursowych arenach zobaczymy jeźdźców i amazonki w barwach 17 krajów, a na listach startowych pojawią się nazwiska największych gwiazd światowego WKKW. Wystartują: m.in. aktualny mistrz olimpijski z Paryża, Niemiec Michael Jung, który w dorobku sportowym posiada już trzy złote krążki olimpijskie, a także tytuły mistrza Europy i mistrza świata; jego rodaczka Ingrid Klimke, podwójna mistrzyni Europy; Australijczyk Andrew Hoy, prawdziwa legenda jeździeckiego sportu, sześciokrotny medalista olimpijski; a także Szwedka Sara Algotsson Ostholt, srebrna medalistka olimpijska.
W bezpośredniej rywalizacji zmierzy się także czołówka polskich wkkwistów, którzy zawalczą o medale mistrzostw Polski i mistrzostw Dolnego Śląska.
W programie sportowym znajduje się 7 konkursów międzynarodowych od poziomu dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach oraz klasa Intro, oraz trzy kategorie młodzieżowe: pony, juniorzy i młodzi jeźdźcy w ramach turnieju European Youth Eventing Masters. Rozegrane zostaną także cztery klasy krajowe.
Strzegom October Festiwal startuje w czwartek od próby ujeżdżenia. Cross będzie rozgrywany aż trzy dni, od piątku do niedzieli, a finałowe próby i wyłonienie zwycięzców nastąpią w weekend podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.
Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.
/SHT, FOTO: Mariusz Chmieliński/



![Samochody, piesi, motocyklista zignorowali zamknięty przejazd. „Nawet awaria do tego nie upoważnia” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page1-100x75.jpg)


![Strażacy interweniowali w Starym Młynie. Zapalił się olej w kuchni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Stary-Mlyn-pozar-2025.11.27-3-100x75.jpg)


![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)