Przed nami czwarty spacer historyczny po świdnickiej katedrze. Tym razem dowiemy się więcej o patronce naszego regionu – świętej Jadwidze Śląskiej – bawarskiej księżniczce, która pokochała Śląsk i jego mieszkańców. Jej śladami podążać będziemy wraz z księdzem Stanisławem Wróblewskim i Sobiesławem Nowotnym. Wydarzenie już we wtorek, 15 października o godz. 19.00.
Na spacer historyczny „Śladami św. Jadwigi” zaprasza gospodarz świdnickiej katedry – ks. Marcin Gęsikowski oraz Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli. Kolejne wydarzenie tego cyklu będzie okazją poznania życia patronki Polski, Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej oraz odkrywania jej wizerunków w monumentalnym świdnickim zabytku.
– Kult Świętej Jadwigi tak bardzo wrósł w lokalną kulturę, że tu, na Śląsku, jej pamięć była szanowana nawet przez zwolenników innych wyznań. Była jedną z najbardziej fascynujących kobiet średniowiecznej Europy – silna, stanowcza i zdecydowana, a jednocześnie słynąca z niezwykłej dobroci, skromności i pobożności – zapowiada wydarzenie Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli.
/oprac. AN//Materiały -Świdnicka Fundacja św. Ignacego Loyoli/









![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
