Cztery osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło w środę na drodze powiatowej łączącej Bojanice z Lutomią.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 11.40. – Zaraz za Bojanicami, na drodze w kierunku Pieszyc, doszło do kolizji dwóch aut – informuje asp. Paweł Szydłowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. – 19-letni kierujący pojazdem marki Ford, który poruszał się od Bojanic w stronę Lutomi, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki Volkswagen, którym podróżowały cztery osoby – mówi asp. Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.
W wyniku zderzenia Ford wypadł z drogi i zatrzymał się w rowie. – Do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby: kierowcę z Forda oraz trzy osoby podróżujące Volkswagenem – dodaje Ząbek. Droga Bojanice-Lutomia jest całkowicie zablokowana.
/mn/
Zdjęcia użyczone Swidnica24.pl

![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-238x178.jpg)


![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)


![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)
![Uszkodzone przyłącze gazowe w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-100x75.jpeg)

![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)