Na ponad 670 tys. złotych szacowany jest koszt budowy nowego chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 5, który połączy ulicę Gronowską z aleją Wojska Polskiego w Strzegomiu. Drogowcy szukają obecnie firm zainteresowanych realizacją tego zadania.

Przetarg na budowę chodnika o długości blisko 200 metrów został ogłoszony na początku sierpnia. – Chodnik zostanie wybudowany po jednej stronie DK5. W ramach planowanych prac wykonane zostaną: roboty ziemne i rozbiórkowe, przebudowa istniejącej sieci wodociągowej, a także budowa ściany oporowej, sieci oświetlenia ulicznego i kanalizacji deszczowej. Dokonana zostanie także korekta oznakowania drogowego. Celem realizacji zadania jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Firmy zainteresowane wykonaniem prac poznamy najwcześniej 19 sierpnia. Wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał uporać się z powierzonym zadaniem w ciągu sześciu miesięcy od dnia zawarcia umowy.
/GDDKiA Wrocław, opr. mn/
![Z przytupem zagrali dla walczącej z nowotworem Joanny [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-dla-Joanny-Kuszaj-8-marca-2026-21-238x178.jpg)


![Niewybuch w gogołowskim stawie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/niewybuch-w-Gogolowie-2-100x75.jpg)




![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)