Strona główna Kultura Warsztaty filmowe i spotkanie z reżyserem. Wkrótce powróci 13. Żarowski Festiwal Filmowy

Warsztaty filmowe i spotkanie z reżyserem. Wkrótce powróci 13. Żarowski Festiwal Filmowy

0

13. Żarowski Festiwal Filmowy powróci w drugiej połowie sierpnia. Organizator Fundacja Inicjatywa B rozpoczyna rekrutację dzieci, młodzieży i osób dorosłych na teoretyczno-praktyczne warsztaty filmowe.

13. Żarowski Festiwal Filmowy – kino plenerowe w Imbramowicach, fot. użyczona przez Fundację Inicjatywa B

Po realizacji czerwcowych kin plenerowych, w ramach których wyświetlono 12 krótkometrażowych filmów fabularnych, żarowska organizacja pozarządowa rozpoczyna organizację „Sezonu II” Żarowskiego Festiwalu Filmowego.

W programie dalszej części 13. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” znajdują się profilowane warsztaty filmowe, spotkanie moderowane prowadzone przez Piotra Czerkawskiego, który rozmawiał będzie z reżyserem Janem Bujnowskim oraz wydarzenie podsumowujące tegoroczny ŻFF, które składać się będzie m.in. z pokazów filmowych, prezentacji rezultatów działań warsztatowych oraz spotkania „Żarowskiego Wolontariatu”.

Działania filmowe zaplanowano w okresie od 20 do 31 sierpnia tego roku, a program festiwalowy rozpocznie blok trzech warsztatów filmowych, które dedykowane są dla dzieci (+10 lat), młodzieży i osób dorosłych.

Warsztaty będą miały akcent lokalny; Żarów stanie się inspiracją do powstania animacji poklatkowej, to z przestrzeni tego miasta uczestnicy zajęć „uchwycą” momenty z życia mieszkańców oraz nagrają dźwięki jakie można usłyszeć – słuchając uważnie. Wszystko to posłuży do stworzenia kilku projektów, które zostaną premierowo zaprezentowane podczas finału 13. ŻFF w żarowskim „Nefrycie”.

Program warsztatów festiwalowych:

„Animacja poklatkowa” (Warsztaty) – Trzydniowe warsztaty teoretyczno-praktyczne w ramach których stworzymy krótki film wycinankowy w oparciu o techniki fotograficzne oraz zarys autorskiego scenariusza. Efektem zajęć będzie autorski film poklatkowy składający się z mnóstwa zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów. Materiał wizualny zaprezentujemy premierowo na finale ŻFF (31.08.2024 r.).
Termin: 20-21-22.08.2024, godz. 16.00-20.00
Miejsce: ZS im. J. Śniadeckiego, ul. Zamkowa 10

„Wideo-Arty, czyli filmowe pocztówki z Żarowa” (Warsztaty) – Trzydniowe warsztaty teoretyczno-praktyczne w ramach których nakręcimy „filmowe pocztówki” za pomocą smartfonów. Podczas spacerów filmowych po Żarowie zarejestrujemy obrazy, które później w etapie montażu ubarwimy abstrakcyjnymi apletami tworząc w ten sposób zestaw filmików. Każdy uczestnik oparzy swoje nagrania komentarzem, a całość użyjemy do stworzenia instalacji multimedialnej, które premiera będzie miała miejsce na finale ŻFF (31.08.2024 r.).
Termin: 23-24-25.08.2024, godz. 17.00-21.00
Miejsce: ZS im. J. Śniadeckiego, ul. Zamkowa 10

„Udźwiękowienie materiału filmowego” (Warsztaty) – W ramach dwudniowych zajęć teoretyczno-praktycznych, wykorzystując animację poklatkową jako materiał referencyjny, uczestnicy zajęć metodą „foleya” nagrają poszczególne dźwięki, które następnie „wkleimy” do filmu tworząc w ten sposób warstwę dźwiękową dla animacji poklatkowej, powstałej w pierwszym bloku warsztatowym. Efekt zajęć zaprezentowany zostanie na finale ŻFF (31.08.2024 r.).
Termin: 26/28.08.2024, godz. 16.00-20.00
Miejsce: ZS im. J. Śniadeckiego, ul. Zamkowa 10

Wstęp na wszystkie warsztaty festiwalowe jest wolny. Udział w warsztatach jest możliwy po wcześniejszej rejestracji – aby wziąć udział należy wypełnić formularz on-line znajdujący się na stronie: https://forms.gle/RkmmkzGDSEp1CJm68.

UWAGA! Każdy uczestnik warsztatów festiwalowych powinien dysponować naładowanym smartfonem, ładowarką i kablem umożliwiającym transfer zdjęć i filmów na komputer organizatora. Wszystkie pozostałe materiały potrzebne do zrealizowania zajęć zapewnia organizator.

Szczegóły  i kontakt znajdują się na: www.inicjatywab.pl/dpovedycja13

/oprac. red./
/Komunikat – Fundacja Inicjatywa B/
/Materiały i zdjęcia udostępnione przez organizatora/

Poprzedni artykułNiewybuchy na polach w powiecie świdnickim
Następny artykułZnów będzie gorąco. Gdzie szukać ochłody? O czym pamiętać?