Kabiny prysznicowe z brodzikiem cieszą się ogromną popularnością. Zapewniają funkcjonalność, komfort oraz estetyczny wygląd. Te nowoczesne rozwiązania są dostępne w różnorodnych stylach i konfiguracjach, co pozwala dopasować je do każdej przestrzeni łazienkowej. Szukasz odpowiedniego zestawu dla siebie? Jesteś w dobrym miejscu!
Dlaczego warto zdecydować się na prysznic z brodzikiem?
Gotowy zestaw kabina z brodzikiem, w którego skład wchodzi kabina prysznicowa z brodzikiem to doskonały wybór do aranżacji łazienki ze względu na jego uniwersalność i ponadczasowy design. Tego rodzaju rozwiązanie charakteryzuje się idealnym dopasowaniem pod względem konstrukcyjnym, zapewniając wysoką szczelność i estetyczny wygląd. Co więcej, decydując się na gotowy zestaw, można zaoszczędzić, ponieważ kosztuje on mniej niż zakupienie osobno kabiny prysznicowej i brodzika. W zestawie znajdują się: brodzik, drzwi lub ścianki kabiny, system odpływowy oraz dodatkowe elementy w zależności od wyposażenia np. deszczownica, panele masujące, siedziska prysznicowe czy oświetlenie LED.
Rodzaje kabin prysznicowych z brodzikiem
Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej może mieć znaczący wpływ na codzienny komfort i funkcjonalność łazienki. Na rynku jest dostępny szeroki wybór kabin prysznicowych, dzięki czemu bez trudu dobierzesz idealny model, który będzie pasował do wymiarów oraz stylu Twojej łazienki. Pamiętaj! Kabina prysznicowa z brodzikiem powinna być dla Ciebie miejscem relaksu i odpoczynku po ciężkim dniu pracy. Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim rozmiarem i kształtem. Pod tym względem można wymienić kabiny kwadratowe, prostokątne i narożne. Najczęściej spotykane rozmiary kabin to:
- kwadratowe – 80 x 80 i 90 x 90 cm;
- narożne – 80, 90 lub 100 cm;
- prostokątne – od 75 do 100 cm;
Kabiny narożne są montowane w rogu pomieszczenia. Zajmują mało miejsca, dzięki czemu sprawdzą się doskonale nawet w niewielkich łazienkach. Przyścienne modele cechują się tym, że jedna ze ścianek styka się ze ścianą łazienki. Częstym wyborem są kabiny prysznicowe zabudowane. To model, który nie łączy się ze ścianami łazienki – jest obudowany z każdej strony, dlatego charakteryzuje się wysokim stopniem szczelności. Kabina prysznicowa zabudowana może stać w dowolnym miejscu w łazience.
Głębokość brodzików prysznicowych
Wybór odpowiedniego rozmiaru brodzika w łazience jest kluczowy dla zapewnienia komfortu i wygody podczas korzystania z kabiny prysznicowej. Ważne jest, aby zapewniała swobodny dostęp i wygodę zarówno podczas wchodzenia, jak i wychodzenia z kąpieli. Wymiary brodzika powinny być dopasowane do dostępnej przestrzeni w łazience. Najważniejsze jest to, aby brodzik miał odpowiednią głębokość, zapewniającą stabilność podczas stania pod prysznicem. Jeśli z kabiny z brodzikiem będą korzystać seniorzy lub osoby, które mają problem z poruszaniem się, warto postawić na brodzik płaski o wysokości od 2,5 cm do 5 cm. Jeśli masz dzieci, a w Twojej łazience nie ma miejsca na wannę, rozważ zakup głębokiego brodzika, o głębokości od 9 do kilkunastu cm. To praktyczne rozwiązanie pozwoli Ci swobodnie wykąpać malucha, a także namoczyć pościel lub inne rzeczy wymagające prania, które nie zmieszczą się w misce.
Brodziki w kabinach prysznicowych – z czego są one wykonane?
Szukasz kabiny prysznicowej z brodzikiem? Z pewnością zastanawiasz się, z jakiego materiału powinien być wykonany brodzik. Najbardziej popularne są brodziki wykonane z akrylu. To dosyć lekkie i ciepłe w dotyku produkty o gładkiej powierzchni. Decydując się na ten materiał wykonania, postaw na akryl wysokiej jakości. W przeciwnym razie jego powierzchnia może zacząć żółknąć po dłuższym użytkowaniu. Warto wiedzieć, aby do czyszczenia akrylu nie stosować preparatów, które zawierają substancje ścierne. Jeśli szukasz bardzo trwałego produktu, który wykazuje dużą odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania, wybierz brodzik wykonany z ceramiki. Takie modele są łatwe w utrzymaniu w czystości. Nie są lekkie, lecz zachowują swoją stabilność. Na rynku są również dostępne brodziki wykonane z konglomeratu. To produkty, których 80 procent materiału stanowi marmur, a resztę barwniki oraz syntetyczne żywice. Są ciepłe w dotyku, twarde, a także wykazują dużą wytrzymałość na działanie środków chemicznych.
/Artykuł sponsorowany/