Strona główna Sport Inne Przemek Kuliś wicemistrzem Czech w kategorii Junior!

Przemek Kuliś wicemistrzem Czech w kategorii Junior!

0

Za nami Mistrzostwa Czech – Czech Rental Kart Championship 2024 w kartingu, które odbyły się w dniach 1-2 czerwca na torze Motokáry Hodonín. Do rywalizacji przystąpiło 84 kierowców, w tym nasz zawodnik – Przemek Kuliś.

Zawody zaczęły się od heatów eliminacyjnych, w których Przemkowi szło bardzo dobrze: pierwsze lokaty w heatach nr 1 i 2, druga pozycja w heacie 4 i trzecie miejsca w heatach 3 i 5. Suma punktów po wyścigach eliminacyjnych dawała Przemkowi bardzo wysoką, siódmą pozycję i pewny awans do półfinału.

Półfinał odbył się w bardzo trudnych, deszczowych warunkach pogodowych. Mimo to w kwalifikacjach Przemek wywalczył piąte miejsce, które później udało się dowieźć do mety. Suma punktów po półfinale uplasowała naszego zawodnika na 10. pozycji, która pozwoliła awansować do finału!

Superqual do finału poszedł bardzo dobrze – został ukończony bowiem na piątej lokacie. Sam wyścig finałowy przejechany został bardzo szybko, a do mety udało się przywieźć piątą pozycję. Ostatecznie Przemek Kuliś z gminy Dobromierz (Borów) w całych zawodach zajął szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej, a co najważniejsze powtórzył sukces sprzed roku i został wicemistrzem Czech w kategorii Junior!