Policjanci, strażacy, zespół pogotowia ratunkowego próbował ratować życie mężczyzny w Żarowie. Niestety, bez powodzenia.

– O 15.52 otrzymaliśmy zgłoszenie o osobie, znajdującej się nad stawem miejskim w Żarowie i wymagającej pomocy. Po dojeździe strażacy z OSP Żarów zastali na brzegu policjantów i starszego mężczyznę, wobec którego podjęli akcję ratunkową. Resuscytację przejął po dojeździe zespół pogotowia ratunkowego – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak.
– Zostaliśmy zawiadomieni, że przypadkowy mężczyzna zobaczył w stawie w Żarowie człowieka. Sam wyciągnął go na brzeg. Po przyjeździe na miejsce kolejne służby podejmowały akcję reanimacyjną, jednak bez powodzenia. 0 17.40 został stwierdzony zgon – mówi asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy. Zmarły miał 77 lat, był mieszkańcem powiatu świdnickiego.
/red./
Zdjęcia nadesłane






![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)