Strona główna Wydarzenia Świdnica „Jaka to melodia?” Walczyli o miano znawców polskiej piosenki

„Jaka to melodia?” Walczyli o miano znawców polskiej piosenki

0

Zainspirowany popularnym programem telewizyjnym „Jaka to melodia” Środowiskowy Dom Samopomocy „Tęcza”  zaprosił do Świdnicy drużyny z regionu wałbrzyskiego do rywalizacji na wiedzę o polskiej piosence. Wyłoniono trzy najlepsze zespoły, a wszyscy mieli okazję do świetnej zabawy podczas towarzyszącego konkursowi pikniku.

Pomysł narodził się z miłości osób z niepełnosprawnością intelektualną do muzyki. Bardzo lubią śpiewać i tańczyć. Wspólnie z zespołem terapeutycznym zastanawialiśmy się, co zrobić dla uczestników i wymyśliliśmy, że zrobimy konkurs „Jaka to melodia” – mówi kierownik ŚDS Tęcza Katarzyna Walczak. Pomoc finansową zaoferowały Wagony Świdnica. – Za co szczególnie dziękuję pani Elżbiecie Borowiak – dodaje współorganizatorka konkursu.

Do udziału w I Świdnickim Konkursie Jaka to Melodia Osób Niepełnosprawnych zgłosiło się 11 placówek z Kamiennej Góry, Wałbrzycha, Świebodzic, Jaskulina, Jawora, Mokrzeszowa. Wśród zawodników był m.in. Sławomir Tyburcy z WTZ w Mokrzeszowie, który zasłynął swoją wiedzą na temat muzyki i był pierwszą osobą z niepełnosprawnością intelektualną, która wystartowała w telewizyjnym programie „Jaka to melodia”.

W świdnickim konkursie drużyny rywalizowały w trzech etapach, a podstawowym zadaniem było odgadnięcie po usłyszeniu melodii tytułu piosenki i wykonawcy. Utwory wybierała muzykoterapeutka, znająca zainteresowania uczestników. Były to doskonale znane przeboje. Najlepiej z zadaniem poradziła sobie drużyna z ŚDS w Świebodzicach, II miejsce zajął DPS Jaskuli, III ŚDS Powiatowy z Wałbrzycha. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary. Konkursowi towarzyszył piknik, a całość została zorganizowana w ogrodzie przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego w Świdnicy.

/red./
fot. Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułKolej dużych prędkości nie wjedzie do Świdnicy? Poprzednia koncepcja budziła kontrowersje
Następny artykułOkulary przeciwsłoneczne a wady wzroku u dzieci – czy mogą wpłynąć na rozwój wzroku?