Strona główna Sport Inne Po raz szósty zagrali w Memoriale Salo Landaua

Po raz szósty zagrali w Memoriale Salo Landaua [WYNIKI]

0

W VI Memoriale Szachowym Salo Landaua wzięło udział 114 szachistów, którzy zagrali tempem 10 minut + 5 sekund w trzech grupach turniejowych na dystansie 8 lub 9 rund.

W grupie A tradycyjnie grali seniorzy oraz juniorzy starsi. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Maurycy Żerebiec (UKS POGOŃ Oleśnica). Drugie miejsce wśród seniorów zajął Damian Daniel (GLKS Goniec Żarów), a trzecie Wojciech Kowalczuk (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Pierwsze miejsce wśród kobiet wywalczyła Tatiana Rybka (UKS Giecek Radków). Drugie miejsce zajęła Anna-Maria Michalska, a trzecie Roksana Zapolska (obydwie GLKS Goniec Żarów). Wśród juniorów do 19 lat zwyciężył Michał Demski (Fundacja KSz Polonia Wrocław), który zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zanim uplasowali się Remigiusz Olejarczyk (KSz Miedź Legnica) i Oskar Perek (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Najlepszym juniorem do 15 lat został Oleg Achinovich (WKSz HETMAN Wałbrzych). Drugi był Oskar Kiszkiel (GLKS Goniec Żarów), a trzeci Maksymilian Janeczek (KS Górnik Polkowice).

W grupie B startowali juniorzy w wieku od 10 do 13 lat. W klasyfikacji generalnej i wśród chłopców do 13 lat zwyciężył Wiktor Stadnik (KS Górnik Polkowice) przed Wiktorem Kiszkielem i Janem Kasendrą (obydwaj GLKS Goniec Żarów). Najlepszą juniorką do 13 lat została Julia Klima, która minimalnie wyprzedziła Emilię Ćwirko (obydwie KSz GAMBIT MDK Świdnica). Trzecie miejsce zajęła Yaroslava Litovka (KSz Miedź Legnica). Najlepszym szachistą do 11 lat został Antoni Piątek. Drugi był Mateusz Marchlewicz, a trzeci Julian Piątek (wszyscy GLKS Goniec Żarów). Wśród szachistek do 11 lat zwyciężyła Barbara Cnota (GLKS Goniec Żarów). Drugie miejsce zajęła Magdalena Białkowska (UKS Giecek Radków), a trzecie Oliwia Szczeblowska (KSz GAMBIT MDK Świdnica).

W grupie C grali najmłodsi szachiści do 9. roku życia. Zwyciężył Nikodem Mikuła (KKSz Urania Krosno). Drugi był Tomasz Panicz (Środa Śląska), a trzeci Mateusz Stężycki (GLKS Goniec Żarów). Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Bartkowska przed Natalią Rodziewicz (obydwie KSz GAMBIT MDK Świdnica) i Zofią Kądziołką (GLKS Goniec Żarów). W klasyfikacji chłopców do 7 lat zwyciężył Filip Krzysztof przed Bartoszem Rodziewiczem i Antonim Rudnikiem (wszyscy trzej KSz GAMBIT MDK Świdnica).

Turniej został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta w Świdnicy. Sędziował Artur Adamek. Pomagali mu Marcin Korzekwa, Marcin Kruk oraz Marek Śliwowski.