27 drużyn, w tym zaprzyjaźnione jednostki z Wielkopolski, już w najbliższą sobotę, 20 kwietnia stanie w szranki na terenie hali edukacyjno-sportowej w Jaworzynie Śląskiej. Odbędą się tam pierwsze halowe zawody sportowo-pożarnicze organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bolesławicach.

– Podczas Fire Cup Bolesławice 2024 będzie można podziwiać zmagania młodych adeptów pożarnictwa nie tylko z naszej gminy, ale z całego powiatu świdnickiego. W zawodach wezmą też udział zaprzyjaźnione jednostki z Wielkopolski. Zaprezentują się młodzieżowe drużyny pożarnicze w wieku 10-16 lat. Początek rywalizacji o godz. 9.30 – zapowiadają organizatorzy.
Zapraszają oni również na grochówkę, domowe ciasta, gofry oraz kawę i herbatę. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przeznaczony na organizację Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który zaplanowano 8 czerwca na boisku w Bolesławicach.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-100x75.jpg)


![Zderzenie motoroweru ze śmieciarką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zderzenie-smieciarki-i-motoroweru-2026.03.03-2-100x75.jpeg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)