Znakomite wieści dopłynęły do nas z województwa śląskiego, gdzie w ostatnich dniach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w ujeżdżeniu Radzionków 2024. Na najwyższym stopniu podium w kategorii seniorów uplasowała się mieszkanka gminy Świdnica – Karolina Mazurek.

Halowe Mistrzostwa i Puchar Polski w ujeżdżeniu to najważniejsza dla polskich dresażystów impreza sezonu halowego, rozgrywana w kategorii seniorów, U25, młodych jeźdźców, juniorów i dzieci. Ponadto to dodatkowe konkursy rangi ogólnopolskiej na poziomie klasy C oraz regionalnej – klasa N i konkursy eMPMK. Karolina Mazurek (KJ Heaa Turek) stanęła na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji seniorów, wyprzedzając Ilonę Janas (Stadnina Koni Ochaby) i Filipa Poszumskiego (Ludowy Klub Jeździecki Lewada).
Przejazd Karoliny Mazurek
/MDvR, FOTO i VIDEO – organizator/



![Kolizja ambulansu z osobówką w Mrowinach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/page-8-100x75.jpg)

![I po obiedzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/straz-pozarna-3-—-kopia-100x75.jpg)

![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)