Strona główna Artykuł sponsorowany Węże techniczne – rodzaje i zastosowania

Węże techniczne – rodzaje i zastosowania

0

Węże techniczne to niezbędny element wielu rozwiązań przemysłowych. Są przeznaczone do przesyłania płynów, gazów i innych materiałów, często pod wysokim ciśnieniem i w warunkach, którym nie podołają zwykłe przyrządy. Poznaj rodzaje węży technicznych i możliwości ich zastosowania w przydomowym otoczeniu.

Węże techniczne – zastosowanie

Transport różnego typu substancji wykorzystuje się dziś nie tylko na szeroką skalę, ale też w małych, przydomowych projektach, możliwych do wykonania przez osobę nieposiadającą specjalnego przeszkolenia. Decydując się na stworzenie instalacji z przesyłaniem cieczy, gazu czy środków ochrony roślin, zawsze warto skorzystać z profesjonalnych węży technicznych.

Tego typu węże wyróżnia doskonała wytrzymałość i odporność na skrajne temperatury, wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie słoneczne. Ich konstrukcja jest odpowiednio przemyślana, aby zapewnić prawidłowe przesyłanie konkretnych substancji. Wśród rodzajów węży technicznych można wymienić m.in.:

  • węże zbrojone
  • węże niezbrojone
  • węże do acetylenu
  • węże to tlenu
  • węże akwarystyczne

Warto znać to rozróżnienie, aby móc dobrać najlepsze rozwiązanie dla swoich indywidualnych potrzeb.

Węże techniczne do oczek wodnych i transportu wody

Węże techniczne znajdują swoje zastosowanie również w przypadku dostarczania wody i oczyszczania oczek wodnych. Wówczas nazywa się je wężami ssawno-tłocznymi. Warto wymienić tu m.in. nowości od marki Cellfast, które stanowią trwałe i niezawodne rozwiązania.

Wąż ssawno-tłoczny ENERGOFLEX

Ten model dostępny w ofercie marki Cellfast przeznaczony jest do zasysania i transportu wody, lekkich substancji chemicznych, a nawet drobnych materiałów sypkich. Dzięki temu, iż jest wykonany z bezbarwnego PCV, można go łatwo wkomponować w wystrój otoczenia, a zbrojenie spiralne z twardego PCV to gwarancja jego wytrzymałości. Długość pojedynczego egzemplarza wynosi 25 m, co daje dość duże pole manewru.

Wąż ssawno-tłoczny BASSEFLEX

Drugi rodzaj węża ssawno-tłocznego również jest wykonany z PCV, w tym przypadku w kolorze czarnym. Zalecany jest szczególnie jako produkt do zasilania oczek wodnych. Posiada zbrojenie spiralne z twardego PCV, dzięki czemu można zawsze liczyć na jego wytrzymałość i długoletnie użytkowanie. Model BASSEFLEX dostępny jest w wersji tradycyjnej (25 m) oraz wersji na stojak (16, 18, 25 m).

Inne węże techniczne dostępne w asortymencie marki Cellast

Węże techniczne oferują znacznie szersze zastosowanie. Doskonałym przykładem jest wąż ciśnieniowy przeznaczony do przesyłania gazu propan-butan. Model dostępny w asortymencie marki Cellfast pozwala na przesyłanie substancji o temperaturze pomiędzy −10/+60°С. Jednocześnie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jest odporny na uszkodzenia. Osobną kategorię produktów otwiera wąż zbrojony do środków ochrony roślin, wykonany z PVC ze wzmocnieniem tekstylnym i dostępny w kolorze czarnym i żółtym.

Wiele prac w przydomowym otoczeniu wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu, takiego jak węże techniczne. Warto inwestować w sprawdzone i solidne modele, które pozwolą na długoletnie użytkowanie. Właśnie takie rozwiązania oferuje marka Cellfast.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolędowali z Czerwonymi Gitarami. Kościół pękał w szwach [FOTO]
Następny artykułNajnowszy ranking liceów i techników. Jak wypadły szkoły z powiatu świdnickiego?