Strona główna 112 Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 32. Finału WOŚP. Po czym poznasz wolontariusza?

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 32. Finału WOŚP. Po czym poznasz wolontariusza?

0

28 stycznia już po raz trzydziesty drugi policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Mundurowi zwracać będą szczególną uwagę na kwestujące dzieci, a także czy zbiórki prowadzone są przez uprawnione do tego osoby – mówi Paweł Noga z dolnośląskiej policji. O tym, jak rozpoznać kwestujących przypominają przedstawiciele Fundacji WOŚP.

wolontariusz WOŚP 32. Finału WOŚP (fot. Łukasz Widziszowski/Fundacja WOŚP)

Spokój podczas Finału zależy od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Radzimy zatem, aby zbiórkę pieniędzy prowadzić w bezpiecznych miejscach (tj. główne ciągi komunikacyjne, miejsca dobrze oświetlone, miejsca, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejsca objęte monitoringiem kamer, itp.), a także unikać prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie – w grupie jest zawsze bezpieczniej. W przypadku podejrzewania kogoś o złe zamiary, nie obawiać się skorzystania z pomocy osób dorosłych, a także powiadomienia Policji. Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy poruszać się w grupie. Wskazana jest pomoc znajomych czy bliskich – przypomina Paweł Noga z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
  • W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP, nie posiada identyfikatora, a jego puszka wygląda inaczej niż inne, należy skontaktować się z policją.

Funkcjonariusze proszą również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

 Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Najważniejszym elementem jest zawsze identyfikator. To dzięki niemu macie pewność, że to wolontariusz tegorocznego Finału WOŚP. Na identyfikatorze znajdują się następujące dane: imię i nazwisko wolontariusza, numer wolontariusza (ten sam powinien być widoczny na puszce), zdjęcie wolontariusza, dane Sztabu, w którym działa wolontariusz, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji, kod QR.

Ponadto każdy wolontariusz kwestujący podczas tegorocznego Finału WOŚP ma puszkę oraz czerwone serduszka-naklejki. Nieodłącznym kompanem każdego wolontariusza jest zawsze drugi kwestujący.

/KWP Wrocław, Fundacja WOŚP, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Miała potrzebę niesienia dobra, ofiarowała innym swoje serce”. Ostatnia droga Iwony Maciejewskiej
Następny artykułAktywny wypoczynek zimą na zdjęciach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]