Palenie ekogroszkiem stało się coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, takich jak węgiel czy drewno. W porównaniu z tradycyjnym węglem, ekogroszek charakteryzuje się niższą emisją substancji szkodliwych do atmosfery, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza i przedłużenia żywotności pieca.
Ekogroszek J-26 o cenionych na rynku walorach
Wydajny ekogroszek J-26 jest pełen zalet, z których najważniejsza to minimalna zawartość popiołu i siarki. Dzięki temu do środowiska praktycznie nie wydostają się szkodliwe substancje lotne. Ekogroszek jest także ceniony ze względu na wygodę jego użycia. Dzięki jednolitej strukturze i standaryzowanym parametrom, jest łatwy w przechowywaniu i doskonale nadaje się do automatycznych kotłów centralnego ogrzewania. Workowany ekogroszek przekłada się na oszczędność czasu i wysiłku. Ekogroszek jest też stosunkowo bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w porównaniu z niektórymi innymi paliwami stałymi. Jego cena jest stabilna, a wysoka kaloryczność sprawia, że zużywane ilości są niższe niż w przypadku niektórych powszechnie stosowanych konkurencyjnych źródeł ciepła.
Jak powstaje ekogroszek?
Ekogroszek J-26 i J-30 powstaje z węgla kamiennego jako jego ulepszona wersja. Charakteryzuje się powtarzalnymi parametrami i dużo większą wydajnością. Ekogroszek powstaje poprzez proces wzbogacania węgla kamiennego. W trakcie produkcji usuwa się z niego zanieczyszczenia, takie jak siarka, poprzez procesy mechaniczne i chemiczne. Następnie wzbogacony węgiel jest suszony, co obniża jego wilgotność. Ostatecznie powstaje ekogroszek, który wyróżnia się wyższą wartością opałową i mniejszą emisją substancji szkodliwych w porównaniu do tradycyjnego węgla. Następnie surowiec przechodzi przez konfekcjonowanie i trafia wysyłką kurierską pod Twój adres w zgrabnych 25-kilowych workach.
Piec na ecogroszek J-26
Znikoma spiekalność i niskie wartości szkodliwych produktów ubocznych spalania sprawiają, że ekogroszek J-26 idealnie nadaje się do nowoczesnych kotłow z podajnikiem automatycznym. Jako jedyny opał nie dopuszcza do osadzania się sadzy w przewodach kominowych. Nasz produkt, czyli grzeje mnie to ekogroszek powinien być spalany jedynie w piecach niskoemisyjnych nowej generacji, z zasobnikiem i podajnikiem ślimakowym. To nie tylko przyjazne środowisku rozwiązanie zgodne z najnowszymi normami, ale też komfort i praktycznie bezobsługowe użytkowanie dla właściciela. Przystosowane do ekogroszku kotły sprawiają, że można przy zużyciu mniejszej ilości J-26 uzyskać taką samą ilość ciepła, jaka powstaje przy spalaniu innego, dowolnego materiału opałowego. Wszystko zależy też od indywidualnych potrzeb Twojej rodziny i optymalnym dostosowaniu parametrów pracy pieca. Ekogroszek idealny jest do stosowania jako podstawowe źródło ciepła w ogrzewanym budynku.
Zakup ekogroszku w celach opałowych
Dobrą informacją dla gospodarstw domowych zainteresowanych kupnem ekogroszku jest zwolnienie z podatku akcyzowego. Niezbędne jest podanie numeru PESEL kupującego, by uniknąć nieporozumień. Jeśli wolisz nie podawać swoich danych osobowych, możesz zrezygnować ze zniżki, ale do każdej tony ekogroszku zostanie doliczona akcyza w wysokości 40,39 zł. Tak samo firmy nieposiadające zwolnienia z akcyzy muszą dopłacić 32,84 zł netto do 1000 kg. Przy braku ukazania stosownych dokumentów do kwoty zamówienia zostanie automatycznie doliczony podatek akcyzowy. Grzeje mnie to ekogroszek to produkt o szeroko znanych na polskim rynku walorach, który jest wprost stworzony do nowoczesnych kotłów.
/Artykuł sponsorowany/