Strona główna 112 41-latek zamówił markowe klocki, dostał podróbkę

41-latek zamówił markowe klocki, dostał podróbkę

0

Świdniccy policjanci apelują o ostrożność podczas zakupów w sieci i zachowanie czujności w przypadku napotkania wyjątkowo okazyjnych cen. Przywołują przy tym historię 41-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który zapłacił ponad 900 złotych za oryginalne klocki jednej z renomowanych firm. Te jednak okazały się być tanią podróbką. 

Na jednym z portali sprzedażowych udostępniono ogłoszenie, w którym oferowano zestaw markowych klocków w bardzo atrakcyjnej cenie – dużo poniżej ceny rynkowej, która oscyluje w granicy 1600 złotych. Ofertą zainteresował się 41-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna postanowił kupić zestaw klocków, z których można ułożyć sportowe auto. Przed zakupem prowadził konwersację ze sprzedającą go osobą. Sprawdził też opinie o sprzedającym, a że znalazł wyłącznie pozytywne zdecydował się na zakup. Pieniądze przelał BLIK-iem na konto platformy sprzedażowej i oczekiwał na przesyłkę. Kiedy paczka dotarła okazało się, że co prawda były to klocki, lecz na pewno nie te markowe, które zamówił – przywołuje Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Mężczyzna skontaktował się z sprzedającym w celu ustalenia możliwości zwrotu. Początkowo sprzedający wskazał adres do zwrotu, który – jak się okazało – nie istnieje. Po ponownym kontakcie sprzedający podał kolejny adres, ale po sprawdzeniu go okazało się, że adres wskazany jest w jednym z państw Azji, a koszt wysyłki do tego państwa wynosi około 600 złotych. Tylko po odesłaniu paczki platforma zgodnie z regulaminem może zwrócić pieniądze – relacjonuje Ząbek.

Policjanci ponawiają apel o ostrożność podczas zakupów w sieci – Pamiętajmy, że niska – czasami grubo poniżej najniższej ceny rynkowej – wartość oferowanego na aukcji towaru, jest często sygnałem, że sprzedający może okazać się oszustem. Do tego brak szczegółowych danych kontaktowych sprzedawcy, negatywne opinie, albo krótki czas funkcjonowania konta, powinno zastanowić choćby na chwilę, aby nie paść i nie stać się ofiarą internetowego oszusta – przypominają.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDo 2040 roku ubędzie 10 tysięcy świdniczan? Prognoza Głównego Urzędu Statystycznego
Następny artykułNajlepsi spośród 2 tysięcy uczniów walczą o finał ogólnopolskiej olimpiady. Gospodarzem jest świdnicki Ekonomik [FOTO]