Strona główna Artykuł sponsorowany Na czym polega zdolność leasingowa?

Na czym polega zdolność leasingowa?

0

Osoby zainteresowane sfinansowaniem nowego samochodu leasingiem powinny zacząć od zrozumienia, na czym polega zdolność leasingowa, która jest często mylona ze zdolnością kredytową. W dalszej części artykułu znajdziesz podsumowanie najważniejszych informacji na temat zdolności leasingowej, a także dowiesz się, od czego zależy jej wysokość.

  1. Co to jest zdolność leasingowa?
  2. Jak firmy leasingowe badają zdolność?
  3. Kredyt na oświadczenie przy procedurze uproszczonej
  4. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zdolności leasingowej?

Warto również zastanowić się nad alternatywami dla leasingu, czego świetnym przykładem może być kredyt samochodowy na oświadczenie. Czasami w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej może to być lepsze rozwiązanie ze względu na uproszczone formalności. Porady związane z tym, gdzie można znaleźć taką ofertę kredytu, znajdziesz poniżej.

Co to jest zdolność leasingowa?

Firma leasingowa zawsze sprawdza wiarygodność klienta, niezależnie od tego, czy jest to osoba fizyczna, czy przedsiębiorca. To właśnie dzięki tej zdolności można liczyć na uzyskanie leasingu, ponieważ sytuacja finansowa klienta wskazuje, że nie będzie miał problemów z regularnym opłacaniem rat. Co ciekawe w przypadku leasingu można zazwyczaj liczyć na mniej rygorystyczne sprawdzanie zdolności, co w przypadku przedsiębiorców zaczynających dopiero prowadzenie biznesu może okazać się dużym ułatwieniem.

Jak firmy leasingowe badają zdolność?

Na zdolność leasingową wpływa wiele czynników, dlatego przed wizytą w firmie leasingowej warto na spokojnie przeanalizować swoją sytuację. Najważniejsza jest oczywiście dobra historia kredytowa, co oznacza terminowe spłacanie wcześniejszych zobowiązań oraz wpisów w bazach dłużników. Nie bez znaczenia jest również wysokość osiąganych dochodów, które muszą wystarczyć na prowadzenie działalności oraz pokrycie zobowiązania wynikającego z umowy leasingu. Większe szanse na uzyskanie leasingu mają firmy, które prowadzą działalność przez co najmniej 12 miesięcy. Jeżeli jednak firma działa dopiero od kilku miesięcy, również może otrzymać leasing, ale z pewnością zostanie to poprzedzone bardziej szczegółowymi analizami.

Na nieco prostszą procedurę można liczyć w przypadku leasingu konsumenckiego, który jest przeznaczony dla osób fizycznych. Wówczas można pominąć wymóg dostarczania wielu dokumentów, co jest wymagane od przedsiębiorców. Osoby fizyczne potrzebują jedynie dowodu osobistego, zaświadczenia o zatrudnieniu oraz dokumentu potwierdzającego wysokość dochodów.

Kredyt na oświadczenie przy procedurze uproszczonej

Inną opcją pozwalającą sfinansować zakup auta może być kredyt samochodowy na oświadczenie. Najważniejsze zalety takich ofert to krótki czas, w jakim wypłacane są środki oraz minimalne formalności. Coraz trudniej jednak znaleźć takie oferty, więc trzeba się liczyć z tym, że procedura uproszczona może okazać się niewystarczająca. Więcej na temat kredytów na oświadczenie można przeczytać w artykule http://kredytna4kolka.pl/kredyt-samochodowy-na-oswiadczenie/.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat zdolności leasingowej?

Zdolność leasingowa obejmuje ocenę zdolności do regularnego i terminowego opłacania rat, dlatego sprawdzane są dochody z ostatnich miesięcy, staż firmy i historia kredytowa. Warto mieć świadomość, że na ostateczną decyzję może również wpłynąć wartość przedmiotu leasingu. Łatwiej będzie dostać pieniądze na tańsze auto niż na pojazd z wyższej półki. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź czy jest zdolność leasingowa? Pozwoli Ci to odpowiednio przygotować się do rozmów o udzielenie leasingu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułChcesz zostać świętym Mikołajem? Dzięki inicjatywie świdniczanki możesz spełnić marzenia podopiecznych domu dziecka
Następny artykuł„Mógł zabić”. Rozpędzony autobus na skrzyżowaniu [VIDEO]