Na początek 2024 roku planowane jest zakończenie przebudowy dawnej siedziby Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. W budynku przy ulicy Wolności 9 powstaje dwanaście mieszkań komunalnych. Jaworzyńscy urzędnicy informują, jak wygląda procedura ubiegania się o przydział bądź zamianę mieszkania komunalnego.

Przypomnijmy, półtora roku temu gmina Jaworzyna Śląska otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 mln złotych z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. Środki przeznaczone zostały przebudowę starej siedziby Urzędu Miejskiego. W ramach inwestycji przewidziano utworzenie 12 mieszkań komunalnych. W połowie 2022 roku realizację prac powierzono przedsiębiorstwu budowlanemu DOMEX ze Strzegomia, przeznaczając na ten cel ponad 3 mln 119 tys. złotych.
– Na początku 2024 roku przewiduje się oddanie do użytku 12 mieszkań w przebudowanym budynku przy ul. Wolności 9. Budynek posiada windę oraz spełnia wszelkie wymogi dla osób starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych – informują teraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej. Przypominają zarazem, jak obecnie wygląda procedura zamiany lub ubiegania się o przydział mieszkania komunalnego. Dotyczy to również lokali mieszkalnych w budynku po dawnej siedzibie urzędu.
– Aktualnie wnioski mieszkaniowe należy składać w terminie do 31 października danego roku na rok następny. Ponadto, poza dotychczasowymi kryteriami dotyczącymi warunków najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jaworzyna Śląska wprowadzono nowe kryterium umożliwiające przydział lokalu dla osób, które „zamieszkują w lokalu, który ze względu na jego położenie (kondygnację), wyposażenie techniczne i wielkość nie jest odpowiedni dla wnioskodawcy lub osób wspólnie zamieszkujących z powodu: podeszłego wieku tych osób, schorzeń narządów ruchu lub niepełnosprawności w stopniu znacznym, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych” – przywołują urzędnicy.
Wszelkich informacji w tym zakresie można zasięgnąć w Urzędzie Miejskim w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Powstańców 3, w pok. nr 10 w godzinach pracy urzędu oraz pod numerami telefonu: 74 848 90 00 w. 33 lub 74 848 93 10 w.38.
/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

![Jaworzyna Śląska. Uczcili Dzień Kolejarza [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Jaworzyna-Slaska-dzien-kolejarza-2025.11.25-12-238x178.jpg)

![Uszkodzone przyłącze gazowe w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-100x75.jpeg)



![Nocny pożar przy placu Drzymały. Ewakuowano mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/plac-Drzymaly-10A-po-pozarze-2025.12.08-6-100x75.jpg)

![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)