Strona główna Artykuł sponsorowany Jak działa samochodowy podnośnik nożycowy?

Jak działa samochodowy podnośnik nożycowy?

0

Podnośniki nożycowe to popularne elementy wyposażenia warsztatów ogumienia i samochodowych. W przeciwieństwie do podnośników dwukolumnowych zapewniają nieograniczony dostęp do podwozia pojazdu. Sprzęty te świetnie sprawdzają się w czasie wykonywania prac wulkanizacyjnych i rozmaitych napraw. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa podnośnik nożycowy do auta, to kontynuuj czytanie.

Jak działa podnośnik samochodowy nożycowy?

Podnośniki nożycowe urządzenia usprawniające prace wykonywane w warsztacie samochodowym. Stanowią one niezwykle funkcjonalne sprzęty, cieszące się ogromną popularnością. Wyposażone są w specjalną platformę przymocowaną do układu nożyc. Działają one w oparciu o siłowniki, które wytwarzają mechaniczną energię potrzebną do rozkładania i składania nożyc. Siłowniki zlokalizowane są między podstawą a ramionami nożyc. Wyposażone są one w specjalny napęd.

Co ważne, podnośniki samochodowe nożycowe dostępne są w dwóch wariantach różniących się nieco sposobem działania. W przypadku pierwszej z nich koła samochodu znajdują się w powietrzu, a w przypadku drugiej umieszczone są na platformie najazdowej.

Podnośniki nożycowe do auta – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje podnośników samochodowych nożycowych:

  • nożycowe podprogowe – gwarantują nieograniczony dostęp ze wszystkich stron podniesionego samochodu. Najczęściej używane są w przypadku prac typowo blacharskich. Umożliwiają lakiernikowi pracę w pozycji stojącej. Ponadto podnośniki nożycowe podprogowe rewelacyjnie sprawdzają się w wulkanizacji. Usprawniają zmianę opon, naprawy zawieszenia i układu wydechowego, a także wymianę tarcz i klocków hamulcowych. Podnośniki nożycowe podprogowe nie nadają się jednak do zaawansowanych napraw, w przypadku których konieczny jest dostęp do całej powierzchni podwozia.
  • nożycowe najazdowe – są przede wszystkim używane podczas prac z geometrią kół i wykonywania diagnostyki. Znacznie usprawniają pracę i są łatwe w obsłudze. Można je spotkać w większości warsztatów samochodowych.

Podnośnik samochodowy nożycowy – zastosowanie

Podnośniki nożycowe wykorzystywane są na dużą skalę w warsztatach samochodowych.  Umożliwiają podnoszenie pojazdów na wybraną wysokość, przez co znacznie ułatwiają przeprowadzanie prac pod podwoziem. Są bardzo pomocne w przypadku prac blacharskich, serwisowania opon i ustawiania geometrii zawieszenia. Co ciekawe, podnośniki nożycowe nie są używane wyłącznie w mechanice samochodowej. Są niezwykle cenione również w branży budowlanej. Wykorzystywane są także na liniach montażowych i w zakładach produkcyjnych.

Jak wybrać najlepszy podnośnik nożycowy do auta?

W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór podnośników samochodowych nożycowych. Różnią się one między sobą rodzajem, materiałami wykonania, marką i wyposażeniem. Podczas wyboru podnośnika nożycowego, należy przede wszystkim zastanowić się, ile jesteśmy w stanie na niego przeznaczyć i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Ponadto trzeba przemyśleć, czy chcemy zainwestować w model z pojedynczym układem nożyc, czy może jednak podwójnym. Drugie rozwiązanie jest nieco bardziej zaawansowane, gdyż gwarantuje większą stabilność i umożliwia unoszenie pojazdu na dużo większą wysokość.

Podczas wyboru podnośnika nożycowego do auta, trzeba też zwrócić uwagę na materiały wykonania. Najlepiej zdecydować się na model wyprodukowany z solidnych tworzyw, cechujących się trwałością, wytrzymałością i odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne.

Podnośnik samochodowy nożycowy – gdzie kupić?

Podnośnik nożycowy do auta najlepiej kupić w zaufanym sklepie oferującym wysokiej jakości wyposażenie do warsztatów samochodowych. Jedną z najbardziej polecanych firm dostarczających solidne wyposażenie pochodzące od renomowanych producentów jest TIP-TOPOL. Ofertę tego przedsiębiorstwa znajdziesz na stronie internetowej: https://sklep.tiptopol.pl/. Sprawdź sam i wybierz podnośnik nożycowy do auta dopasowany do swoich potrzeb!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGdyby nie pomoc społeczników, zator byłby dalej. Wody Polskie kompletnie nieprzygotowane? [FOTO]
Następny artykułHobby Horse, czyli pierwsze takie w Polsce zawody