Miniona sobota w gminie Świdnica upłynęła pod znakiem wielkanocnych bab, rolad, żurków, skrupulatnie przygotowanych, wzorzystych ozdób, palm i stroików, oraz innych świątecznych akcentów. Wszystko to za sprawą Jarmarku Wielkanocnego w Pszennie, podczas którego sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Świdnica, przyjaciele z Ukrainy, przedstawiciele miasta partnerskiego Żukowa oraz lokalni twórcy – na 32 stoiskach zaprezentowali świąteczne potrawy, wypieki i rękodzieło.
– Serdecznie witam wszystkich wystawców, przyjaciół, współorganizatorów Jarmarku, a przede wszystkim naszych gości – mieszkańców gminy Świdnica. To wydarzenie bez Was nie miałoby sensu. Dlatego też ogromnie cieszę się z waszej tak licznej obecności – witał zebranych Bartłomiej Strózik, zastępca wójta Gminy Świdnica.
Tego dnia nie zabrakło także występów na scenie – tanecznego przedstawienia przedszkolaków z Pszenna, a także ludowych przyśpiewek w wykonaniu zespołu „A to heca” z Pszenna. Jarmark był także okazją do rozstrzygnięcia konkursów i wręczenia nagród za najpiękniejsza babę wielkanocną oraz najpiękniejszą, ręcznie przygotowaną ozdobę wielkanocną.
– Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za udział. Oglądając wasze prace konkursowe widzimy, ile wysiłku, czasu i skrupulatności wymagało ich przygotowanie. Wybranie spośród nich tych najpiękniejszych, było dla nas nie lada wyzwaniem – mówiła Jadwiga Generowicz, sekretarz gminy Świdnica.
/informacja i zdjęcia gmina Świdnica, opr. red./
![Po raz dziewiętnasty zmierzyli się z ortografią podczas gminnego konkursu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/XIX-Gminny-Konkurs-Ortograficzny-2026-mix-238x178.jpg)
![Zimową przerwę wykorzystali na odświeżenie i doposażenie gminnych podstawówek [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Szkola_Grodziszcze050-238x178.jpg)






![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
