Strona główna Artykuł sponsorowany Pracuj jako niania. Jakie powinny być umiejętności w tym zakresie

Pracuj jako niania. Jakie powinny być umiejętności w tym zakresie

0
Niania to asystentka, która pomaga rodzicom w opiece nad dziećmi, odpowiada za codzienną rutynę podopiecznych, ich bezpieczeństwo i zdrowie. Co warto wiedzieć o umiejętnościach, jakie powinni posiadać pracownicy tego zawodu.

Niania to osoba, która opiekuje się i wychowuje cudze dzieci. W ostatnich latach zawód niani stał się poszukiwany, a nawet modny. Coraz więcej rodzin szuka niań dla swoich dzieci, ponieważ same nie mogą lub nie mają czasu z powodu nawału pracy, aby poświęcić dzieciom należytą uwagę i opiekę. Jest nawet taki modny trend na posiadanie niani w rodzinie, co świadczy o zamożności rodziny, bo usługi niani nie są tanie.

Opiekunki do dzieci są integralną częścią współczesnego społeczeństwa, a ich usługi są poszukiwane wszędzie, nawet w małych miejscowościach, takich jak Parysów. Zapewniają nie tylko opiekę nad dziećmi, ale także zapewniają rodzicom swobodę pracy i zabawy. Znalezienie pracy w Świdnice jako opiekunka do dziecka może być trudne, ale z pomocą dedykowanych stron internetowych staje się łatwiejsze.

Poszukiwania pracy

Praca niani to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i wywiązywanie się z obowiązków opieki nad dzieckiem. Znalezienie pracy jako niania dla polskiej rodziny nie jest takie łatwe, ponieważ rodzice są bardzo wrażliwi na wybór niani. Na portalach poszukujących pracy jest wiele ofert pracy, różniących się warunkami pracy i wymaganiami.

Trzeba się nastawić na to, że nie od pierwszego spotkania z pracodawcą można dostać pracę. W końcu pracodawcami są rodzice, którzy szukają drugiej mamy dla swojego dziecka, a kryteria wyboru są dla każdego inne. Musisz być przygotowany na to, że będziesz musiał dostarczyć zaświadczenia lekarskie o stanie zdrowia, dyplomy potwierdzające przeszkolenie zawodowe oraz nieograniczoną liczbę pytań kierowanych do Ciebie, ponieważ jesteś osobą, której powierzają najcenniejszą rzecz – swoje dziecko.

Ogólne wymagania dotyczące kandydatury

  • Wiek. Preferowane są kobiety w średnim wieku (w przybliżeniu od 35 do 50 lat). W tym czasie niania z reguły ma już doświadczenie w wychowywaniu własnych dzieci, zgromadziła już doświadczenie zawodowe i wciąż ma dużo witalności i siły, aby wszędzie nadążyć za małym wierceniem.
  • Edukacja. Z reguły zaleca się zapraszanie niani z wykształceniem medycznym do noworodków, do dzieci od 1 roku życia – z wykształceniem pedagogicznym lub humanitarnym. Inną opcją jest niania bez specjalnego wykształcenia, ale z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi.
  • Doświadczenie w pracy z rodzinami. Eksperci radzą wybrać nianię, która ma co najmniej pięcioletnie doświadczenie w pracy w rodzinach z dziećmi. Po pierwsze, uważa się, że w tym czasie asystent musi nauczyć się pracować zgodnie z wolą matki, dostosowując się do rodziców, przyswoić pojęcie podporządkowania i etyki zawodowej. Warunkiem koniecznym jest również obecność zweryfikowanych listów polecających od kandydatki do roli niani dla Twojego dziecka.

Wymagania zawodowe kandydata

Umiejętności

Umiejętności zawodowe niani uzależnione są od wieku dziecka, z którym pracuje. Jeśli jest to niemowlak, to niania powinna znać podstawy higieny, żywienia dzieci, rozumieć, jak opiekować się noworodkiem, jak prawidłowo organizować sen i czuwanie, jak postępować w sytuacjach awaryjnych, jak udzielać pierwszej pomocy w razie niezbędny. Niania powinna wiedzieć, co może od czasu do czasu niepokoić dziecko i jak można mu pomóc. Z tych powodów z reguły preferowane są nianie z wykształceniem medycznym. Dodatkowo dodatkowym atutem będzie znajomość przez asystentkę podstaw masażu niemowlęcia i gimnastyki dynamicznej, praktyczne zastosowanie technik wczesnego rozwoju.

Znajomość metod wychowawczych

Ważne jest, aby dzieci do jednego roku rozwijały zdolności motoryczne, pamięć i uwagę, a także zdolności motoryczne. Dlatego niania musi znać i wdrażać w życie zestaw gier edukacyjnych.

Techniki rozwojowe można stosować u dzieci od pierwszego roku życia. Jednak zanim zaczniesz stosować tę lub inną technikę w praktyce, rodzice powinni się z nią zapoznać i w pełni ją zatwierdzić.

Cechy osobiste dobrej niani

Jedną z głównych cech osobistych dobrej niani jest miłość do dzieci, umiejętność znalezienia wspólnego języka z każdym z nich. Czystość i dokładność są bardzo cenione u asystentki, ponieważ ma ona stały kontakt z jedzeniem i rzeczami dla dzieci. Po prostu niedopuszczalne jest, aby kobieta, wracając z ulicy, zapomniała umyć ręce. Życzliwość, takt i życzliwość w stosunku do wszystkich członków rodziny to nie mniej ważne cechy, które pomogą niani nawiązać dobre i efektywne zawodowo relacje z pracodawcą. Odpowiedzialność, pracowitość, punktualność, cierpliwość pozwolą Ci wykonywać pracę bez wywoływania krytyki ze strony rodziców. No i oczywiście przyzwoitość i uczciwość niani jest gwarancją, że współpraca może stać się owocna, korzystna dla obu stron i długoterminowa.

Wynagrodzenie niani

Wynagrodzenie niani uzależnione jest od jej umiejętności i wiedzy zawodowej. Opiekunki, które pracują metodami rozwojowymi, znają język obcy, etykietę, umieją prowadzić samochód, zapewniają opiekę medyczną, otrzymują wyższe wynagrodzenie niż asystentki, które przygotowują zdrowe posiłki i odprowadzają dziecko do szkoły. Na wysokość wynagrodzenia ma również wpływ liczba dzieci, z którymi trzeba pracować. Jeśli w rodzinie dorasta 2-3 dzieci, to wskaźnik automatycznie wzrasta o 50-80%.

Zawód niani jest poszukiwany, ale warto pamiętać, że jest bardzo odpowiedzialny i trudny, bo zdrowie i wychowanie dziecka zależy od Ciebie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułListy do Sali. Wystawa poświęcona więźniarce obozu Gross Rosen od Świdnicy zaczyna podróż po Dolnym Śląsku
Następny artykułChcą powrócić na zwycięski szlak