Strona główna Sport Piłka ręczna Świdniccy szczypiorniści ze złotymi medalami OOM!

Świdniccy szczypiorniści ze złotymi medalami OOM!

0

Znakomicie spisała się reprezentacja Dolnego Śląska na odbywających się w województwie zachodniopomorskim finałach XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. Chłopcy z pięcioma zawodnikami ŚKPR-u Świdnica w składzie zdobyli złoty medal, a ich koleżanki wywalczyły brąz.

Gospodarzem finałów OOM w piłce ręcznej były Dziwnów (chłopcy) oraz Rewal (dziewczęta). W turniejach wystąpiło po osiem reprezentacji województw, które okazały się najlepsze w rozegranych w marcu eliminacjach. W kadrze Dolnego Śląska znalazło się pięciu zawodników zespołu młodzików ŚKPR-u Świdnica, prowadzonego przez trenera Krzysztofa Terebuna: Jakub Mitek, Kacper Maksymowicz, Konrad Anioł, Maksymilian Ruszaj i Dawid Czerwiński.

Drużyna Dolnego Śląska pod batutą trenera Macieja Łazora podobnie jak przez eliminacje, także i przez finał przeszła niczym walec odnosząc komplet zwycięstw. W grupie Dolnoślązacy pokonali 30:16 Śląsk, 28:16 Mazowsze i 31:27 Małopolskę i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Tam przyszło efektowne zwycięstwo 46:18 z województwem świętokrzyskim. W wielkim finale Dolny Śląsk nie dał szans Wielkopolsce, zwyciężając 38:20. Brązowy medal przypadł Mazowszu.

W turnieju dziewcząt najlepsze okazało się Mazowsze przed Śląskiem, Dolnym Śląskiem i Pomorzem. W meczu o brąz Dolnoślązaczki zwyciężyły 33:22.

Poprzedni artykułNasza załoga na starcie 51. Rajdu Świdnickiego!
Następny artykułJak wykorzystać garaż blaszany jako magazyn?