Osiem zastępów straży pożarnej interweniowało w czwartek przy ulicy Armii Krajowej w Żarowie w związku z pożarem lokalu gastronomicznego.

Informacja o pożarze trafiła do służb ratunkowych około godziny 10.40. – W Żarowie pali się budynek położony na wjeździe do miasta od strony Wierzbnej. Pożar objął poddasze w barze – mówił krótko po wpłynięciu zgłoszenia mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Na miejsce zadysponowano w sumie osiem zastępów straży pożarnej.
– Pożar został opanowany, natomiast jego dogaszanie będzie jeszcze trwało. W zasadzie cały dach budynku jest do rozbiórki. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany – przed południem poinformował Grzelak.
/mn/
zdjęcia nadesłane przez czytelnika portalu Swidnica24.pl









![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)