Czy jest taka branża, która nie wykorzystuje w swojej pracy regulacji temperatury? Rozejrzyj się dookoła, praktycznie wszędzie otaczają nas urządzenia chłodnicze i klimatyzatory. Są w domach, samochodach, budynkach firmowych i instytucjach publicznych. W fabrykach i sklepach. W małych firmach usługowych i sklepikach osiedlowych. Branża intensywnie rozwija się od kilku lat i potrzebni są wykwalifikowani pracownicy. Obecnie kurs technik chłodnictwa jest na wyciągnięcie ręki. Dlaczego warto zainwestować w ten kierunek?
Szerokie perspektywy pracy i rozwoju
Kończąc kurs w szkole dla dorosłych i zaliczając egzaminy z kwalifikacji chłodnictwo i klimatyzacja, na rynek wchodzi człowiek o wielu umiejętnościach. To od niego zależy, czy będzie szukał zatrudnienia w serwisach klimatyzacji, w firmach produkujących urządzenia chłodnicze, w fabrykach, w hurtowniach jako przedstawiciel bądź sprzedawca.
Kurs chłodnictwa i klimatyzacji otwiera wiele drzwi i stwarza możliwości pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wybierając szkołę, warto zwrócić uwagę, czy po zdanych egzaminach wydaje ona dokumenty potwierdzające kwalifikacje uznawane na terenie UE. Jest to oszczędność czasu i pieniędzy, bo otrzymujesz gotowy komplet papierów do złożenia u pracodawcy za granicą. Tego typu rozwiązania praktykuje na pewno Szkoła Partnerska Viessmann.
Dobre zarobki
Z racji tego, że specjalistów od regulacji temperatury brakuje, to pracodawcy są skłonni płacić im więcej. Dobrego pracownika próbują zatrzymać podwyżką i innymi profitami, pod postacią karnetów, objęciem ubezpieczeniem czy bonami na zakupy.
Odpowiedź na pytanie, technik klimatyzacji czy warto, jeśli chodzi o zarobki, jest oczywista. To jedna z tych branż, gdzie można zarabiać bardzo dobre pieniądze. A jeśli zainwestujesz w kurs w dobrej, uznanej przez rynek chłodniczy szkole, to zaprocentuje to umiejętnościami i w efekcie zarobkami.
Wynagrodzenie rośnie wraz z doświadczeniem i nabywaniem nowych umiejętności. Na rynku cały czas pojawiają się innowacje, nowe klimatyzatory, innowacyjne urządzenia chłodnicze. Pracując w tym zawodzie, uczysz się całe życie, ale to się opłaca!
Gotowy pomysł na biznes
Myślisz o pracy na swoim, bez szefa nad głową? To technik chłodnictwa i klimatyzacji jest odpowiedzią. Za 1,5 roku- bo tyle trwa kurs, możesz mieć kwalifikacje i otworzyć własny serwis naprawy urządzeń chłodniczych bądź zająć się klimatyzacją.
Praca na swoim nie należy do łatwych i często jest to więcej niż 8 godzin dzienne, ale zarobki są dużo wyższe niż na etacie. Nie ma też szefa, z którym należy podzielić się wypłatą.
Praca w branży chłodniczej z pewnością nie będzie nudna. Może być to praca z ludźmi, w zespole bądź też na samodzielnym stanowisku, we własnym biurze. Nie zwlekaj i zapisz się na kurs, zainteresowanie kierunkiem jest duże, a liczy się kolejność zgłoszeń.
/Artykuł sponsorowany/