Borykasz się z problemem obniżonego nastroju? Cierpisz z powodu niskiej samooceny? Masz trudności z samoakceptacją? Jeżeli utożsamiasz się z tymi wyzwaniami, a jednocześnie chcesz poprawić jakość swojego życia – wykaż się proaktywną postawą i zacznij działać w kierunku pozytywnych zmian niezależnie od Twojego wieku czy sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujesz.
Dla kogo dedykowana jest terapia DDA i DDD?
Jeśli należysz do grona osób, które wychowały się w rodzinie dysfunkcyjnej, przemocowej czy z problemami alkoholowymi – prawdopodobnie do dziś nosisz bagaż tych negatywnych doświadczeń. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak silnie mogą na nas oddziaływać emocje i przeżycia, których doświadczyliśmy w dzieciństwie. Te wszystkie nieprzepracowane emocje mogą prowadzić do tego, że w codziennym życiu możesz doświadczać uczucia pustki. Jeżeli zatem doświadczałeś w swoim domu przemocy słownej lub fizycznej – warto pomyśleć nad terapią grupową.
DDA oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików czyli takie osoby, które dorastały w rodzinie z problemem alkoholowym. DDD to pojęcie, które określa dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, które borykały się z agresją zarówno na tle psychicznym jak i fizycznym.
Co możesz zyskać dzięki terapii grupowej?
Wzajemne zrozumienie, wsparcie od innych uczestników grupy, pogodzenie się z doświadczeniami z dzieciństwa i akceptacja – to wszystko stanowi przykładowe wyzwania, z jakimi będziesz mierzyć się podczas terapii. Wymiana doświadczeń pod okiem psychoterapeuty może pomóc w wyrażaniu emocji, ale nie tylko. Możesz także liczyć na zredukowanie napięć i stanów lękowych. Kolejną zaletą będzie poprawa relacji międzyludzkich oraz większa pewność siebie. Jak widzisz takie spotkania z psychoterapeutą oraz innymi osobami, które odczuwały podobne przeżycia może Ci pomóc w znaczącej poprawie jakości swojego życia. Jeżeli zatem chcesz mieć pewność, że zostaniesz odpowiednio zaopiekowany – zgłoś się do sprawdzonej placówki o ugruntowanej pozycji, np. https://rodzinaodnowa.waw.pl/.
Zaprezentowane wyżej argumenty powinny stanowić dla Ciebie jednoznaczną zachętę dotyczącą tego, że niezależnie od tego, na jakim etapie życia jesteś – nigdy nie jest za późno na wdrożenie zmian i pracę nad sobą. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się lepszą jakością życia i sprawić, że poczynione zmiany generują konkretne rezultaty. Zainwestuj w siebie i obserwuj, jak będzie zmieniać się Twoje życie!
/Artykuł sponsorowany/