10 listopada w auli I LO im. Jana Kasprowicza w Świdnicy o godz. 18.00 odbędą się gminne obchody upamiętniające 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie m.in. „Polskie drogi do Niepodległości”, wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Gminy Świdnica” i „Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP” oraz występy artystyczne zespołów: „Rozśpiewane Dzieciaki Gminy Świdnica”, „Ale Babki” i Kapeli Zdzicha. Świętowanie na tym się nie zakończy.

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji wraz z sołectwem Grodziszcze oraz Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Anny w Grodziszczu zapraszają na wspólne upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości.
W piątek, 9 listopada o godz. 18:00 w świetlicy w Grodziszczu odbędą się rodzinne warsztaty tworzenia kokard i kotylionów z okazji Święta Niepodległości.
W niedzielę, 13 listopada o godz. 16:00 gmina zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz koncert zespołu „Ale Babki” i Kapeli Zdzicha w świetlicy w Grodziszczu.
W sobotę, 19 listopada o godz. 19:00 w kościele parafialny pw. św. Anny w Grodziszczu odbędzie się koncert organowy. Wystąpią Katarzyna Bajorek i ks. Łukasz Kutrowski.

Gminne Koło PTTK Sudety zaprasza na II edycję Rajdu Niepodległości pn: „Ścieżkami Niepodległej – Góry Czarne – Borowa”.
Wyjazd 11 listopada o godz. 9:00
Miejsce zbiórki: Urząd Gminy Świdnica (ul. Głowackiego 4 58-100 Świdnica)
Koszt wyjazdu: 10 zł (koszt ubezpieczenia, znaczek okolicznościowy i kawałek ulubionego placka Marszałka )
Trasa: Jedlina Zdrój – Przełęcz pod Borową – Rozdroże pod Borową – Borowa 853 m.n.p.m – Rozdroże Ptasie – Jedlina Zdrój (Plac przed Urzędem Miasta przy ul. Piastowskiej) – pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego (9 km po górach )
Powrót około godziny 17:00
Zapisy do 7-11-2022 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica (pokój 314) lub pod nr tel. 608303045.

![Mieszkańcy Krzczonowa posadzili aleję czereśniową [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Aleja-czeresniowa-Krzczonow-gmina-Swidnica-25-10-2025-12-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)


![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)