Strona główna Artykuł sponsorowany Czym jest faktoring dla małych firm?

Czym jest faktoring dla małych firm?

0
Faktoring dla małych firm działa na podobnych zasadach, co tradycyjne finansowanie faktur. Oferta skierowana do sektora małych i średnich przedsiębiorstw jest jednak dużo bardziej elastyczna, a zawarcie umowy – mniej wymagające. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z faktoringu.

Wielki potencjał małych firm
Jak wskazują statystyki, to nie ogromne koncerny, ale właśnie małe firmy są siłą napędową polskiej gospodarki. Niejednokrotnie prowadzone przez osoby o ogromnym zaangażowaniu i oryginalnych pomysłach, mają bardzo duży potencjał. Niestety, napotykają też przeszkody, takie jak biurokracja, wysokie koszty prowadzenia działalności, a także długie oczekiwanie na zapłatę należności przez klientów.

Płynność finansowa okazuje się szczególnie trudna do zachowania w sektorach, które wymagają wystawiania faktur z długim terminem płatności. To m.in. branża transportowa, budowlana, handlowa, ale też freelancerzy działający w różnych obszarach. Rzadko zdarza się, by klienci regulowali swoje należności wiele dni przed ostatecznym terminem. Właśnie wtedy potencjał przedsiębiorstwa chroni faktoring dla małych firm.

Faktoring dla małych firm – na czym polega?
Nowoczesny faktoring dla małych firm stanowi szybkie źródło finansowania w przypadku wystawienia faktur z długim terminem płatności. Faktor (np. bank) wykupuje takie faktury od faktoranta (przedsiębiorcy). Po przeprowadzonej szybkiej weryfikacji m.in. kontrahenta, dla którego dany dokument został wystawiony, bank przelewa pieniądze na konto usługobiorcy. W ING Finansowanie Faktur trwa to maksymalnie 24 godziny. Co więcej, faktoring pierwszego dokumentu jest zupełnie za darmo. Środki zostają pomniejszone o prowizję. Cesja należności na faktoranta pozwala jednak odzyskać dużą część należności znacznie przed momentem uregulowania jej przez kontrahenta.

Innym określeniem dla faktoringu dla małych firm, użytym m.in. w serwisie https://finansowaniefaktur.pl/blog/mikrofaktoring/, jest mikrofaktoring. Niesie ono w sobie podwójne znaczenie. Z jednej strony przedrostek mikro- zwraca uwagę na odbiorcę usługi finansowania faktur. To przede wszystkim małe firmy – działalności jednoosobowe, nieosiągające wysokich dochodów. Z drugiej strony w skali „mikro” są tu też wszelkie procedury i formalności. Usługa faktoringu dla małych firm została tak opracowana, by uzyskanie finansowania było jak najprostsze i jak najszybsze. Z tego względu również warunki skorzystania z usługi są uproszczone. W ING Finansowanie Faktur nawiązanie współpracy możliwe jest w 1 dzień, a przy regularnym korzystaniu obowiązuje rabat 30%!

Tradycyjny faktoring zwykle wiązał się z koniecznością przebrnięcia przez skomplikowane, obszerne umowy. W mikrofaktoringu ING cały proces odbywa się online, bez konieczności umawiania wizyt i dostarczania papierowych dokumentów.

Jak zacząć korzystać z faktoringu?
W przypadku usługi świadczonej online wystarczy przesłać do faktora dokument, który ma podlegać finansowaniu – w formie np. PDF-u, skanu lub nawet zdjęcia. Po przeprowadzonej weryfikacji kontrahenta bank przelewa 100% wartości faktury w pomniejszeniu o prowizję. W tym czasie przedsiębiorca może skupić się na sprawach istotniejszych z punktu widzenia działalności gospodarczej, np. pozyskiwaniu klientów, udoskonalaniu oferty, wdrażaniu nowych technologii czy szkoleniach pracowników.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułUkraińskie Radiowe Dyktando Jedności Narodowej w II LO
Następny artykułProtestują przeciwko punktowi zbierania odpadów. Pod petycją podpisało się kilkuset mieszkańców