We wtorek, 21 czerwca planowane jest zamknięcie ulicy Korczaka (w Świdnicy). Ograniczenie w ruchu w tym rejonie miasta potrwa do końca czerwca, a dojazd do szpitala „Latawiec” zostanie poprowadzony ulicą Wałbrzyską i Leśną. Dodatkowo na ulicy Leśnej zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu pojazdów – informuje świdnicki Urząd Miejski.

Nastąpią także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Linie autobusowe nr 9,10, 50 i 52 będą miały nowe trasy przejazdu:
|
Linia |
Przystanki wyłączone |
Nowa trasa przejazdu |
|
9 |
Leśna, Korczaka/szpital |
Wałbrzyska/Kusocińskiego (kończy i rozpoczyna bieg) |
|
10 |
Leśna, Korczaka/szpital |
Wałbrzyska/Kusocińskiego |
|
50 |
Leśna, Korczaka/szpital Wałbrzyska/Kusocińskiego |
Wschodnia, Leśna, Wałbrzyska/ Głowackiego |
|
52 |
Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka/szpital Leśna |
Wałbrzyska/ Głowackiego, Leśna, Wschodnia |
*dla linii nr 50, 52 ustanawia się przystanki zastępcze na ul. Leśnej (pomiędzy ul. Wrzosową a ul. Wałbrzyską)
W ramach inwestycji wykonana zostanie nawierzchnia jezdni z masy mineralno-asfaltowej. Wymieniony zostanie krawężnik, a także wyregulowane zostaną urządzenia infrastruktury podziemnej.
Ułożenie nawierzchni ulicy poprzedzi naprawa sieci wodno-kanalizacyjnych. Prace wykonywane będą przez ich właściciela, czyli Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Przebudowę ulicy realizuje wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. o.o. Koszt inwestycji to 158 670 zł.
/Informacja UM w Świdnicy, opr. red./
![Szkoła z artystyczną duszą. Filmowy dzień otwarty w III LO w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-LO-dzien-otwarty-21-marca-2026-8-238x178.jpg)
![Mini Playback Show na powitanie wiosny w Banachu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/mini-playback-show-w-II-LO-w-Swidnicy-17-238x178.jpg)
![Świdnicka szkoła Caritas powitała wiosnę konkursem talentów [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwszy-dzien-wiosny-w-szkole-Caritas-w-Swidnicy-15-238x178.jpg)

![Kibolska ustawka za nasypem. Czaili się na zwolenników drużyn ze Świdnicy i Wałbrzycha [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/411-346254-100x75.jpg)

![Śmigłowiec LPR lądował w centrum Strzegomia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Smiglowiec_LPR_w_Strzegomiu-3-100x75.jpeg)

![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)