Biżuteria ze stali chirurgicznej cieszy się coraz większą popularnością. Pasuje do mniej oraz bardziej oficjalnych stylizacji, dlatego panie cenią jej uniwersalność i delikatny charakter. To jeden z najlepszych pomysłów na urozmaicenie swojego outfitu. Biżuteria należąca do tej kategorii sprawdzi się m.in. podczas uroczystości rodzinnych i firmowych, romantycznych kolacji z ukochanym partnerem czy też luźnych wyjść ze znajomymi. Trzeba o nią jednak prawidłowo zadbać.
Jak zatroszczyć się o biżuterię ze stali chirurgicznej? Porady
Delikatne pierścionki ze stali chirurgicznej wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co prawda biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej jest trwała i odporna na zarysowania, lecz należy pamiętać o tym, aby chronić ją przed:
- silnymi detergentami,
- alkoholem (np. zawartym w perfumach),
- szorstkimi myjkami (lepiej wybrać miękkie gąbki i ściereczki),
- chlorowaną wodą,
- agresywnymi środkami chemicznymi (czyszczącymi).
Jeśli panie zabierają się za sprzątanie, powinny pomyśleć o zdjęciu pierścionka, bransoletki czy też nawet kolczyków (tak samo w przypadku wizyty na basenie). W sytuacji, gdy na pierścionkach pojawią się pierwsze zabrudzenia, warto je jak najszybciej usunąć. Robi się to przy pomocy ciepłej wody z odrobiną mydła i roztworu octu (słabego). Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że plamy odejdą w zapomnienie, a biżuteria będzie wyglądać jak nowa.
O czym jeszcze należy pamiętać przy pielęgnacji biżuterii ze stali chirurgicznej?
Przy pielęgnacji biżuterii ze stali chirurgicznej należy pamiętać m.in. o prawidłowym przechowywaniu. W ten sposób nie straci ona swojego blasku i piękna. Najlepiej umieścić ją w specjalnie przygotowanym pudełku, wyścielonym delikatnym materiałem (może to być zamsz lub jedwab). Alternatywą są szkatułki na biżuterię z przestronnymi przegródkami lub małe woreczki z cieniutkiej tkaniny.
Czyszczenie pierścionków ze stali chirurgicznej nie powinno zająć zainteresowanym paniom zbyt dużo czasu, lecz trzeba to robić na bieżąco, aby na biżuterii nie pojawiły się poważne i trudne do usunięcia zarysowania. Lepiej zaangażować się w to na sto procent swoich możliwości, niż potem kupować nowe pierścionki lub bransoletki. Po zakończonym oczyszczaniu (myciu) biżuterii należy ją dokładnie wysuszyć, najlepiej przy pomocy papierowego ręcznika lub chusteczek higienicznych. Jak widać, nie jest to zbyt skomplikowane, ale trzeba się do tego dobrze przygotować. Tym samym uniknie się po drodze wielu przykrych niespodzianek i nie narazi się biżuterii na szwank.
/Artykuł sponsorowany/