Strona główna Artykuł sponsorowany Leki na alergie

Leki na alergie

0
Trwa już wiosna, a wraz z nią coraz więcej osób odczuwa objawy alergii. Jednak nie tylko pylące rośliny są powodem – można mieć także alergie na jedzenie, zwierzęta itd. Dlatego też w trudniejszych okresach sięgamy po leki na alergię, czyli leki przeciwhistaminowe.

Czym jest histamina?
Histamina jest naturalnie występującą substancją chemiczną, która znajduje się w wielu częściach ciała, w tym w skórze. Kiedy dochodzi do reakcji alergicznej i pojawia się niedrożność nosa lub pokrzywka, ponieważ do organizmu dostały się czynniki wyzwalające swędzenie, takie jak pyłki roślin, na przykład w wyniku ukąszenia owadów, wówczas komórki uwalniają histaminę. Mogą ją uwolnić nie tylko alergeny, lecz także na przykład antybiotyki.

Leki przeciwhistaminowe
Leki przeciwhistaminowe drugiej generacji są znacznie skuteczniejsze od swoich poprzedników i mają mniej działań niepożądanych. Wcześniej należały do nich senność, obniżenie sprawności umysłowej lub sprawności fizycznej (w zależności od osoby), suchość w ustach, zaparcia i inne. Dlatego alergicy niechętnie sięgali po leki na alergie.

Alergie są bardzo powszechną dolegliwością, która może dotknąć każdego w każdym wieku. Na szczęście dostępne są takżew leki przeciwhistaminowe dla dzieci, które pomagają w leczeniu alergii i wymagają jedynie odpowiedniej konsultacji z lekarzem, aby mogły je bezpiecznie stosować w celu skutecznego radzenia sobie z objawami bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

Leki antyalergiczne działają poprzez blokowanie określonych receptorów, które umożliwiają histaminie przyłączanie się i wywoływanie stanu zapalnego. Kiedy te leki antyhistaminowe są stosowane, mogą zmniejszyć przepuszczalność naczyń krwionośnych, jak również wydzielanie gruczołów, co skutkuje wyeliminowaniem objawów alergii u osób, które na nią cierpią!

Co brać na alergię?
Alergie mogą utrudniać życie ludziom w każdym wieku, ale częściej dotykają dzieci niż dorosłych. Objawy obejmują objawy wywołane katarem siennym, takie jak łzawienie oczu i kichanie; leki na alergię pomogą złagodzić te fizyczne problemy, podczas gdy leki przeciwhistaminowe przyniosą tymczasową ulgę w swędzącej wysypce lub dolegliwościach pokarmowych. Istnieją różne rodzaje leków: syrop, tabletki czy nawet maści.

Alergia może zdecydowanie utrudniać funkcjonowanie – szczególnie wiosną i latem, kiedy pyli tyle roślin. Alergicy nie czują się wtedy najlepiej, mają wysypkę, katar, często boli ich głowa. Dlatego w takim czasie pomóc możemy sobie lekami. Jednak w przypadku wątpliwości lub wystąpienia niepożądanych działań należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMali aktorzy na dużej scenie. Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych [FOTO]
Następny artykuł25-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Policjanci przejęli ponad 800 porcji [FOTO]