Strona główna Artykuł sponsorowany Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

Ile trwa oczyszczanie organizmu z alkoholu?

0
Mówi się, że alkohol jest dla osób, które potrafią z niego rozsądnie korzystać – i jest w tym sporo racji. Jeśli korzystamy z tej używki sporadycznie, w niewielkich ilościach, nasz organizm sobie poradzi. Kłopot pojawia się, jednak gdy regularne picie alkoholu staje się sposobem na rozwiązywanie problemów, rozrywkę, a wreszcie – życie.

Kiedy powinno się przeprowadzić detoks?
Osoby uzależnione potrafią być w ciągu alkoholowym przez wiele dni, zapominać o potrzebach zarówno swoich, jak i bliskich. Ich wątroba i nerki nie nadążają z przerabianiem szkodliwych substancji, dostarczanych w nadmiernych ilościach. Zatrucie alkoholowe miewa niekiedy lekki przebieg, jednak u osób silnie uzależnionych dochodzą takie objawy jak utrata świadomości, wychłodzenie organizmu, śpiączka, padaczka, obniżony nastrój, niekontrolowanie potrzeb fizjologicznych, wymioty, niewydolność oddechowa. To wszystko może doprowadzić do śmierci, dlatego alkoholikowi potrzebne jest oczyszczenie organizmu.

Człowiek uzależniony żyje w świecie iluzji, uważa, że nie potrzebuje pomocy. Najczęściej nie słucha bliskich, którzy tę pomoc oferują. Może się więc zdarzyć, że na detoks skieruje go lekarz, a nawet, w przypadku niekorzystnego wpływu na życie rodziny i sąsiedztwa – sąd.

Jaki jest cel detoksykacji alkoholowej? To przede wszystkim przerwanie ciągu alkoholowego, odtrucie z toksyn i przywrócenie równowagi biochemicznej organizmu. Warto jednak pamiętać, że detoks nie jest leczeniem z alkoholizmu, ale wstępem do tej drogi. Pomaga, aby organizm stanął na nogi. Wtedy chory może wykonać kolejny krok – podjęcie decyzji o zmianie sposobu życia i terapii. Więcej na ten temat dowiesz się z tej strony.

Detoks alkoholowy we Wrocławiu – gdzie szukać pomocy?
Dlaczego nie warto podejmować prób detoksu samemu? Dobrze to wiedzą Anonimowi Alkoholicy, którzy po oczyszczeniu organizmu korzystają z programu 12 Kroków. Pierwsza z zasad przypomina: „Uznaliśmy, że straciliśmy kontrolę nad własnym życiem”.

Uzależnienie ma potężny wpływ na osłabienie woli pacjenta. Sam nie będzie w stanie odstawić używki.

Szukając miejsca na detoks alkoholowy we Wrocławiu, warto pamiętać, że w ośrodku chory nie ma dostępu do alkoholu. Ośrodek Przebudzenie leży na obrzeżach miasta, w miejscu pełnym zieleni, co pomaga w odcięciu się od dawnego środowiska, mogącego namawiać do rozwiązywania problemów w sposób, który nie przynosi nikomu korzyści.

Jak wygląda oczyszczanie organizmu z alkoholu?
Po pierwsze – lekarz przeprowadza z chorym wywiad, dowiadując się m.in., kiedy ostatnio pił alkohol i w jakich ilościach, jak często i od jak dawna pije, na co jeszcze choruje i jakie leki przyjmuje, czy kiedyś już korzystał z detoksykacji.

Następnie, po badaniach krwi i moczu, w zależności od stopnia zatrucia choremu podaje się elektrolity, witaminy, zwłaszcza z grupy B, potas, magnez, sole mineralne, uzupełnia poziom nawodnienia organizmu. Jeśli zatrucie alkoholem było jednorazowe, często wystarczy kroplówka witaminowa. Jednak w przypadku osób uzależnionych, które dokonują nagłego odstawienia alkoholu, mogą pojawić się takie objawy zespołu abstynencyjnego jak drgawki, pocenie się, wymioty, problemy ze snem, bóle mięśni, rozdrażnienie, myśli depresyjne czy stany lękowe. Dlatego też ważna jest obecność specjalistów, którzy zatroszczą się nie tylko o odpowiednie minerały, ale i w razie potrzeby podadzą leki przeciwbólowe, uspokajające czy nasenne.

Warto pamiętać, że samodzielne próby podejmowania detoksu mogą zakończyć się nieszczęściem – przedawkowaniem leków, a w przypadku myśli depresyjnych, próbą samobójczą. Tym bardziej więc warto oddać swoje zdrowie i życie w ręce osób, które wiedzą, jak pomóc.

Jak długo trwa detoks?
Zwykle od kilku do dziesięciu dni – w zależności od tego, jak długo trwał ciąg alkoholowy, w jakim stanie psychofizycznym jest pacjent, który trafia do ośrodka. Dopiero kiedy organy wewnętrzne oraz mózg zaczną działać prawidłowo, można zacząć dalszy krok leczenia – terapię i żmudy powrót do funkcjonowania w społeczeństwie. Taka możliwość istnieje także w ośrodku Przebudzenie. Specjaliści pomogą też rodzinie uzależnionego, wyjaśniając mechanizmy uzależnienia i ucząc nowych sposobów funkcjonowania.

Alkoholikiem jest się całe życie – ale można zostać alkoholikiem niepijącym. Jeśli chory ma cel, np. powrót do rodziny, odnowienie kontaktu z wnukami, znalezienie dobrej pracy, warto podjąć ten krok.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPodpalono śmietniki przy przedszkolu i żłobku. Mieszkańcy pomogli ustalić tożsamość domniemanych sprawców [FOTO]
Następny artykułZgrzewarki oporowe i proces zgrzewania metali – trwałe łączenie elementów