W poniedziałek, 14 lutego o godz. 17.00 odbędzie się w formule wideokonferencji spotkanie informacyjne dotyczące proponowanych wariantów przebiegu drogi ekspresowej S5 Sobótka – Bolków przez teren gminy Świdnica.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu on-line będą mogły to uczynić korzystając z odnośnika, który na godzinę przed rozpoczęciem spotkania zostanie udostępniony na stronie internetowej www.a4-s5-stesr.pl. Dostępna jest tam również instrukcja dołączenia do spotkania, a także materiały informacyjne oraz formularz opinii dotyczący opracowanych wariantów trasy S5, który po wypełnieniu mieszkańcy będą mogli przekazać wykonawcy prac projektowych.
– Osoby, które nie mają możliwości uczestnictwa w spotkaniu on-line we własnym domu, zapraszamy 14 lutego br. na godzinę 17.00 do świetlicy wiejskiej w Pszennie. Informujemy, że organizatora oraz wykonawcy dokumentacji projektowej – firmy Multiconsult Polska sp. z o.o. nie będzie na miejscu. Będzie jednak możliwość zadawania pytań przedstawicielom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektantom w trakcie spotkania oraz wypełnienia formularza opinii dotyczącego projektowanej drogi, które zostaną przekazane wykonawcy dokumentacji projektowej – informuje Urząd Gminy Świdnica.


/UG Świdnica, opr. mn/
![Mieszkańcy Krzczonowa posadzili aleję czereśniową [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Aleja-czeresniowa-Krzczonow-gmina-Swidnica-25-10-2025-12-238x178.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/mp-Pulaskiego-100x75.jpg)


![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)