Od 20 grudnia, z uwagi na wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, w świdnickiej komunikacji miejskiej obowiązywać będzie wakacyjno-feryjny rozkład jazdy. Podobnie jak w ubiegłych latach, w Wigilię i Sylwestra autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy będą kursować krócej.

– Urząd Miejski w Świdnicy informuje, że z uwagi na przerwę świąteczno-noworoczną oraz wprowadzenie obostrzeń związanych z pandemią wprowadza się zmiany w zakresie funkcjonowania komunikacji miejskiej – przekazano w komunikacie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy.
W okresie od 20 grudnia 2021 roku do 10 stycznia 2022 roku obowiązywać będzie tzw. wakacyjno-feryjny rozkład jazdy autobusów. Sprawdzając rozkład jazdy należy zwracać uwagę na sekcję „Odjazdy w dni powszednie wakacyjno-feryjne”.
W dniach 24 oraz 31 grudnia 2021 roku komunikacja miejska funkcjonować będzie w skróconym wymiarze do godz. 17.00.
/MPK Świdnica, opr. mn/


![Szkoła z artystyczną duszą. Filmowy dzień otwarty w III LO w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-LO-dzien-otwarty-21-marca-2026-8-238x178.jpg)
![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)