Weteran polskich misji wojskowych i były snajper spisał swoje wspomnienia w książce zatytułowanej „Snajper wchodzi pierwszy”. Przemysław Wójtowicz spotka się w Świdnicy z czytelnikami i osobami zainteresowanymi tematyką wojskową.

Fot. fb Przemysława Wójtowicza
Przemysław Wójtowicz w zawodowej służbie wojskowej pełnił służbę jako dowódca drużyny, pomocnik dowódcy plutonu, dowódca plutonu, starszy szyfrant, podoficer sztabowy S-2, podoficer sztabowy S-3, dowódca sekcji snajperów, koordynator szkolenia strzelców wyborowych, starszy instruktor, pomocnik Dowódcy Brygady do spraw rannych i poszkodowanych w misjach oraz opiekun rodzin poległych. Został ciężko ranny podczas akcji bojowej PKW w Afganistanie.
Wójtowicz ukończył kanadyjski kurs dowódców sekcji snajperskich SDCC 09. Został wyróżniony „Wpisem do Księgi Honorowej WP” za męstwo i odwagę. Jest opiekunem rannych żołnierzy w misjach oraz rodzin poległych. Realizuje się także jako instruktor strzelectwa i płetwonurek wszystkich specjalności, ratownik wodny, organizator imprez sportowo-rekreacyjnych oraz instruktor strzelectwa długodystansowego i laserowych systemów strzelań.
Spotkanie zaplanowano na 2 października 2021 w Hotelu Stary Młyn w Świdnicy o godz. 18.00. Wstęp wolny.




![Zderzenie autobusu MPK z osobówką w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/autobus-zderzenie-fot.-Swidnica24-3-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Dabrowskiego-100x75.jpg)



![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)