Strona główna Sport Piłka nożna Śląsk odprawiony z kwitkiem, biało-zieloni na piątkę!

Śląsk odprawiony z kwitkiem, biało-zieloni na piątkę!

0

Fantastyczny mecz rozegrali juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica z ligi dolnośląskiej. Drużyna trenera Grzegorza Borowego nie dała najmniejszych szans WKS-owi Śląsk Wrocław, wygrywając na własnym terenie 5:0!

Zawodnicy Polonii-Stali Świdnica już od pierwszych minut górowali nad rywalem w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła. Przewaga przekuła się w pewnym momencie również na gole. W 27. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Mateusza Solarza zza pola karnego. Jeszcze przed przerwą biało-zieloni podwyższyli rezultat meczu. Po skutecznej, kombinacyjnej akcji całego zespołu, kropkę nad „i” postawił Marek Bujak, pokonując golkipera gości strzałem z wnętrza pola karnego.

Po zmianie stron wrocławianie ruszyli do ataku, próbowali złapać kontakt, ale nasza defensywa spisywała się bez zarzutu. Do tego nasi piłkarze zadali kolejny cios. W 63. minucie indywidualną akcją popisał się Emil Migas, podwyższając na 3:0. W końcówce zdołaliśmy jeszcze dwukrotnie zmusić golkipera Ślaska do kapitulacje, a oba trafienia zaliczył Marek Bujak, kompletując tym samym hat-tricka. W 85. minucie popisał się mocnym strzałem z pola karnego, a w doliczonym czasie gry wykorzystał dobre dogranie od Macieja Króla i wygrał starcie sam na sam z bramkarzem wrocławian.

W tabeli ligi dolnośląskiej juniorów młodszych Polonia-Stal Świdnica plasuje się na siódmej lokacie, ale ma najmniej rozegranych spotkań spośród wszystkich uczestników ligi. W sobotę, 22 maja o godz. 17.00 rozegramy kolejny bój o punkty na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Biało-zieloni proszą o wsparcie podczas kolejnego ważnego spotkania, tym razem z Parasolem Wrocław.

Polonia-Stal Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 5:0 (2:0)

Polonia-Stal: Telicki, Staroń, Kruczek, Ratajczak, Bujak, M. Solarz (70′ Duma), Gliwa (55′ Kałwak), Michta (60′ Szewczyk), J. Solarz (70′ Bogacki), Migas, Król.

Poprzedni artykułNiemal trzy miliony na remont świdnickich zabytków. Gdzie trafią miejskie dotacje? [FOTO]