Do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z samochodem osobowym doszło w niedzielne popołudnie na ulicy Komunardów w Świdnicy.
Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 15.20. – Doszło do zdarzenia z udziałem pojazdu uprzywilejowanego – karetki pogotowia, która poruszała się na sygnałach w związku z transportem pacjenta w stanie zagrożenia życia – oraz samochodu Audi prowadzonego przez 31-letniego kierującego. 57-letni kierowca karetki poruszał się jezdnią ulicy Komunardów pod prąd – mówi Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.
W wyniku zderzenia nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Pacjenta transportowanego do szpitala w Wałbrzychu zabezpieczył inny zespół ratownictwa medycznego. Kierujący karetką 57-latek został ukarany mandatem.
/mn/










![Sylwester 2025/2026. Wyślij zdjęcie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica24.pl-kalendarz-na-2026-rok-2025.10.10-2-100x75.jpg)
![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)