Wszystkie szkoły w powiecie świdnickim są już gotowe na przyjecie uczniów. W gotowości są również policjanci, którzy tradycyjnie w pierwszych dniach nauki będą patrolować okolice przejść dla pieszych w pobliżu placówek oświatowych.
– Podczas działań funkcjonariusze ruchu drogowego oraz prewencji będą zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów, którzy są częściej narażeni na różnego rodzaje zagrożenia, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu kołowego. Mundurowi swoją obecnością będą przypominać kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach przemieszczania się uczniów do szkół i przedszkoli. Ponadto policjanci pod specjalnym nadzorem będą mieli pojazdy przewożące dzieci i młodzież, kontroli będzie podlegać przede wszystkim sposób przewożenia w nich najmłodszych pasażerów – informują świdniccy policjanci.
Zachęcają również, by z najmłodszymi przetrenować drogę do szkoły, przekazać informacje o sposobie przechodzenia przez jezdnię oraz zapewnić im odblaski.
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” potrwa do końca tygodnia.
/opr. asz/

![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują pierwszy tydzień akcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Bezpieczna-35-akcja-policji-2026.04.11-6-238x178.jpg)


![„Bezpieczna trzydziestka piątka”. Policjanci podsumowują pierwszy tydzień akcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Bezpieczna-35-akcja-policji-2026.04.11-6-100x75.jpg)




![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)