Strona główna Temat dnia Sypialnia z łazienką i garderobą – 5 pomysłów na funkcjonalne wnętrze

Sypialnia z łazienką i garderobą – 5 pomysłów na funkcjonalne wnętrze

0
Łączymy kuchnię z salonem, podobnie możemy postąpić z innymi pomieszczeniami, zwiększając swój komfort i wygodę. Łazienka w sypialni kojarzy się z luksusem oraz podwyższonym standardem. Jednak przy dobrej organizacji wnętrza, a także kilku zmianach w przestrzeni, można zrealizować podobny projekt praktycznie w każdym mieszkaniu. Miejsca nie powinno zabraknąć też dla garderoby.

Na otwartej przestrzeni
Coraz bardziej przekonujemy się do wnętrz przestronnych, częściej łączymy, niż dzielimy. Odchodzimy od obowiązujących schematów i decydujemy się na kontrowersyjne rozwiązania. Jednym z nich jest aranżacja sypialni z łazienką i garderobą bez ścian i żadnych podziałów. Wszystkie trzy strefy znajdują się na jednej powierzchni. Wymaga to jednak zapewnienia w pomieszczeniu bardzo dobrej wentylacji, ponieważ wilgoć ze strefy łazienki może rozprzestrzeniać się po całym wnętrzu. Spójność aranżacji zachowasz, pokrywając ściany i podłogi w jednym kolorze. Najlepiej zdecydować się na meble z podobnymi frontami.

Za przesuwnymi drzwiami
Rozwiązanie dla praktycznych, którzy chcą zachować autonomię poszczególnych wnętrz, a jednocześnie mieć możliwość ich łączenia i otwierania na siebie. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się drzwi przesuwne, poruszające się na prowadnicach. Nie zajmują dużo miejsca, ponieważ ich ruch odbywa się w poziomie, prostopadle do powierzchni podłogi. Każde z wnętrz może mieć inną kolorystykę, jednak należy zachować spójność aranżacji, wybrać wspólny mianownik, którym będą np. złote dodatki, białe fronty mebli czy też pudrowy róż na ścianach.

Ukryta we wnęce
Jeżeli w pomieszczeniu jest wnęka, to wykorzystajmy ją do aranżacji jednej ze stref. Najmniejsza świetnie sprawdzi się na garderobę, w której na ścianach zawisną półki oraz wieszaki, a na podłodze znajdą się pudełka i pojemniki z dodatkami, akcesoriami lub butami. Większa wnęka stwarza dobre warunki do umieszczenia w niej prysznica typu walk-in z transparentną szybą i umywalki lub toaletki z lustrem. Może też w niej stanąć asymetryczna, duża wanna i szafka na kosmetyki. Chcąc wykonać w sypialni, we wnęce prysznic typu walk-in, wybierz płytki o antypoślizgowej powłoce. Jest to ważne dla bezpieczeństwa kąpieli. Przykładem jest kolekcja Ares, płytki łatwe w czyszczeniu i o wykończeniu zapobiegającemu poślizgowi. Ponadto są dostępne w modnej i ponadczasowej kolorystce, nawiązującej do palety kolorów ziemi.

Strefy wydzielone meblami
To kolejny sposób na to, aby podzielić wnętrze na trzy strefy. Sypialniana niech będzie główną i największą. Naprzeciwko łóżka lub po boku postaw dużą szafę na ubrania, która będzie wyposażona w drzwi przesuwne z lustrem. Nad nią może znaleźć się oświetlenie, jako dodatkowe uzupełnienie garderoby. Szafa będzie wytyczała granicę między sypialnią, a łazienką. W podobny sposób możemy postępować z innymi meblami, jak regał na książki, komoda na dodatki i biżuterię czy parawan.

Eksperymenty z kolorami i strukturami
Przestrzeń może być otwarta, jednak może mieć wydzielone umownie granice za pomocą kolorów i struktur na ścianach czy podłodze. W strefie odpoczynku ściany mogą być pomalowane farbą, podczas gdy przy wannie znajdzie się oryginalna mozaika w kontrastowym kolorze z ceramicznych płytek, natomiast w garderobie wielkoformatowe, jasne płytki, optycznie powiększające wnętrze. Jeżeli chodzi o podłogę, w sypialni niech pojawi się kolor drewna z wyraźnie zaznaczonym usłojeniem, w łazience jasne płytki z połyskiem, w garderobie połączenie obu powierzchni. Połączenie tych trzech przestrzeni sprawia, iż codzienne rytuały nabierają jeszcze bardziej prywatnego i intymnego charakteru.

/Artykuł sponsorowany/