Strona główna Sport Siatkówka Wciąż utrzymują bardzo wysoką dyspozycję

Wciąż utrzymują bardzo wysoką dyspozycję

0

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowały się kadetki i pierwsza drużyna młodziczek Miejskiego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica. Pierwsze ograły na wyjeździe 3:0 MMKS Kłodzko, drugie pokonały po 2:0 UKS Lubań i MLKS Echo Twardogóra.

Kadetki prowadzone przez trenera Macieja Leńskiego jechały na wydawało się trudną przeprawę w Kłodzku. Na parkiecie trzecie w tabeli gospodynie podejmowały w końcu drugie świdniczanki. Można było spodziewać się sporych emocji i wyrównanego boju. Tak się jednak nie stało, a nasze dziewczyny dopisały do swojego dorobku pewny komplet punktów – ba, nie straciły nawet seta. Z sześcioma wygranymi w ośmiu rozegranych spotkaniach plasujemy się na pozycji wicelidera tabeli Ligi Dolnego Śląska Kadetek.

MMKS Kłodzko – MKS Polonia Świdnica 0:3 (22:25, 22:25, 13:25)

Młodziczki wystąpiły ze zmiennym szczęściem! Zespół pierwszy, czyli podopieczne trenera Michała Tomiałowicza w dalszym ciągu w tym sezonie nie tracą seta w swoich meczach. W turnieju, który odbywał się w Lubaniu świdniczanki wygrały swoje mecze po 2:0 z gospodyniami – UKS-em Lubań, a następnie z MLKS Echo Twardogóra i z kompletem punktów przewodzą w grupie H. Druga ekipa miała nieco mniej szczęścia grając z dobrze dysponowanymi zespołami z Wrocławia. W pierwszym meczu podopieczne trenerki Aleksandry Całki, tak jak przed tygodniem uległy obecnym mistrzyniom naszego kraju – zespołowi #Volley Wrocław 0:2. W drugim spotkaniu młode polonistki przegrały 0:2 po zaciętym spotkaniu z zespołem MKS MOS Wrocław. Po drugiej kolejce nasz drugi zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy G.

UKS Lubań – MKS Polonia I Świdnica 0:2 (20:25, 13:25)

MKS Polonia I Świdnica – MLKS Echo Twardogóra 2:0 (25:8, 25:8)

MKS Polonia II Świdnica – #Volley I Wrocław 0:2 (6:25, 2:25)

MKS MOS Wrocław – MKS Polonia II Świdnica 2:0 (25:11, 27:25)

Poprzedni artykułGrała świdnicka młodzież…