W każdą środę ponad 20. osobowa grupa seniorów z gminy Świdnica spotyka się na basenie w Witoszowie Dolnym na zajęciach aqua aerobiku.
Jak podkreślają szczególnie panie, fitness na basenie odciąża kręgosłup i pozwala wykonywać ćwiczenia, które relaksują. Dodatkową zaletą takich zajęć jest możliwość przebywania wśród ludzi.
Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Klub ABC Seniora, który ma swoją siedzibę na I piętrze w budynku Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej nr 55. Projekt otrzymał wsparcie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Jest on kierowany do osób powyżej 60 roku życia, którzy chcą aktywnie spędzać czas.
Zajęcia na basenie w Witoszowie Dolnym są bezpłatne. Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod nr tel. 748521226 wew. 120.
/UG Świdnica/

![Mały most, wielkie problemy. Mieszkańcy toną w błocie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-4-238x178.jpg)





![Wypalanie traw to śmierć i zniszczenie. I wysokie kary [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-trwa-OSP-Jaroszow-2-100x75.jpg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)