Znany jest już oficjalny wyników zbiórki przeprowadzonej podczas III charytatywnego biegu Budzik w PiDżamie, który odbył się w minioną niedzielę. Pieniądze trafią na leczenie i rehabilitację małych świdniczan – Julii i Gracjana.
Jak poinformowali organizatorzy biegowo-festynowej imprezy, w tym roku udało się zebrać 11 470,82 złotych, 21 centów, 1 koronę i 50 feningów. Uzbieraną sumę zaokrąglono do 11 600 złotych, a tym samym na konta Julii i Gracjana trafiło po 5 800 złotych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni! W ubiegłym roku uzbieraliśmy 4 000 złotych. Jest ogromny progres – cieszą się pomysłodawcy charytatywnej akcji.
Na starcie III biegu Budzik w PiDżamie stanęło około 150 biegaczy oraz kilkunastu chodziarzy. Przy Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano rodzinny festyn.
/mn/


![Z fosą, ale bez oświetlenia. Kierowca wskazuje na problemy z nowym parkingiem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-18-238x178.jpg)
![Przechylona, przerdzewiała latarnia nad głowami spacerowiczów. Nie zauważyli, bo była zarośnięta [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-16-238x178.jpg)



![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)


